Aranżacja pokoju dziecięcego

Wnętrze pokoju dziecięcego powinno być w 100 % przyjazne i bezpieczne dla rosnącego malucha. Każdy rodzic pragnie, by dziecko posiadające swój kąt czuło się w nim komfortowo i aby nic nie stanowiło zagrożenia dla dziecka. Dlatego też rodzice wybierają certyfikowane mebelki drewniane dla dzieci, które posiadają atest bezpieczeństwa.

Meble dziecięce zapewniające bezpieczeństwo.

certyfikowane mebelki drewniane dla dzieciWykonywane dla dzieci mebelki różnią się od siebie pod względem materiału z jakiego są robione oraz jakości i bezpieczeństwa względem ich użytkowników. Żaden rodzic nie chce, aby w czasie zabawy na jego dziecko spadła półka regałowa lub załamało się łóżko w czasie snu. Coraz więcej rodziców kupuje certyfikowane mebelki drewniane dla dzieci, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Meble posiadające certyfikat muszą być przebadane pod względem zapewnienia dziecku bezpieczeństwa i sprostać wymaganym przez Unię Europejską normom. Szafki, łóżka czy komody powinny mieć zaokrąglone krawędzie, tak by dziecko uderzając się o mebel, nie doznało większych urazów niż guz. Kolejnym wymaganiem jakie powinny spełniać certyfikowane mebelki drewniane dla dzieci, jest to, żeby były pomalowane lakierem wodnym, który potem zostaje utwardzony. Następnym wymogiem są paski, za pomocą których montujemy mebel do ścian. Dobrze gdy meble są wyposażone w system cichego domykania, daje to nam gwarancje, że dziecko nie zrobi sobie większej krzywdy zamykając szafkę. Wiele sklepów oferuje certyfikowane meble drewniane do pokoju dziecka.

Decydując się na certyfikowane mebelki drewniane dla dzieci, mamy pewność, że są one dokładnie przebadane i nie będą stanowiły realnego zagrożenia dla naszego dziecka. Ponadto zakupując takie meble możemy zauważyć, że są to meble bardzo dobrej jakości, które przetrwają długi czas w pokoju dorastającego dziecka.