Aranżowanie wnętrz to moja prawdziwa pasja

 

Od zawsze uwielbiałam wprowadzać zmiany w różnych wnętrzach mieszkalnych. Pamiętam, że jako dziecko bardzo często odmieniałam wystrój swojego pokoju. Wiedziałam, że będę studiować architekturę wnętrz. To było oczywiste.

Dobry plan oznacza udaną aranżację wnętrza

aranżacja wnętrz na ŚląskuKiedy zdałam maturę, poszłam na studia. Uznałam, że będę studiować na Śląsku. Muszę Wam powiedzieć, że początkowo, miałam bardzo duże obawy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że aranżacja wnętrz na Śląsku jest trudnym kierunkiem. Miałam bardzo duże obiekcje, czy sobie po prostu poradzę. Zdania na ten temat są bardzo mocno podzielone. Niektórzy uważają, że jest to banalny kierunek, a tym bardziej prosta praca. Jednak nic bardziej mylnego. Aranżacja wnętrz wymaga, dobrego zmysłu estetycznego. Myślę, że bardzo ważna jest, także umiejętność współpracy z ludźmi. Bez tego praca, nie będzie owocna. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest dokładność. Jak wygląda od środka praca architekta? W głównej mierze składa się ona przede wszystkim na aranżowaniu wnętrz. Tworzenia takich pomieszczeń, które będą cieszyć oczy, ale jednocześnie będą funkcjonalne, praktyczne. Można dodać, że architekci wnętrz, nie tylko są od tak zwanej strony estetycznej, wizualnej. Bardzo często nasza praca przydaje się klientom, w poprawianiu jakości życia wszystkich domowników. Dosyć często mam takie sytuacje, gdzie ludzie zgłaszają się do mnie, bo na przykład mają małe mieszkanko, a chcą je optycznie powiększyć. Jak wygląda moja praca krok po kroku? Na samym początku spotykam się z klientem. Najczęściej przy kawie, herbacie. Omawiamy projekt. To jest czas, w którym uważnie słucham danej osoby. Zapisuje jej oczekiwania. Następnie wykonuje wstępny projekt. Dalej odbywa się drugie spotkanie, na którym konsultuje wszystko z daną osobą. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, przechodzimy do realizacji.

Jak widać, jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Klienci powierzają nam wygląd swojego mieszkania. To bardzo ważna kwestia. Przestrzeń, w której będą funkcjonować, ma być idealna. Zawsze wychodzę z założenia, że dokładność to klucz do sukcesu.