Jak działa Voip?

 

Nowe metody komunikowanie się pukają do naszych drzwi. To oczywiście zasługa internetu, dzięki któremu większość usług jest darmowa, bądź bardzo tania. Nie inaczej jest z telefonią internetową, czy też telefonią IP, to zdecydowanie przyszłość całej branży telekomunikacyjnej. 

Czym jest telefonia internetowa?

voipInternet to naprawdę potężne narzędzie, a kreatywność ludzkich umysłów, tylko poszerza jego zakres możliwości. Nie inaczej jest w przypadku profesjonalnej telefonii internetowej. Mimo, że dziś nie wykorzystuje się w pełni jej potencjału, tak w niedługim czasie może dojść do prawdziwej rewolucji w telekomunikacji. Voice over Internet Protocol – to technologia, umożliwiająca przesyłanie dźwięku mowy, z pomocą łączy internetowych oraz oddzielnych sieci wykorzystujących protokoły IP. Dane przesyłane są za pomocą użycia protokołu IP, co pozwala na wyeliminowanie niepotrzebnych, ciągłych połączeń i na przykład wymianę informacji, gdy rozmówcy milczą. Voip cechuje niezależność od operatorów państwowych i zapewnia większą prywatność. To również bezpłatne rozmowy wewnątrz sieci operatora. To też niższe połączenia z telefonami stacjonarnymi, zwykle w przypadku połączeń zagranicznych i międzystrefowych. Voip można wykorzystywać zarówno do połączeń stacjonarnych albo do połączeń z telefonami komórkowymi. Istnieje możliwość wykupienia towarzyszącego numeru telefonii stacjonarnej, co umożliwi nam odbieranie połączeń przychodzących. Oprócz płatności w systemie pre – paid, wielu operatorów proponuje opcję post – paid.

Telefonia internetowa Voip to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy często dzwonią poza obszar naszego kraju. Tańsze połączenia oraz często lepsza jakość połączeń, powodują, że coraz więcej osób, decyduje się na to nowoczesne rozwiązanie telekomunikacyjne.