Jak najlepiej ciąć drzewa iglaste?

 

Przed domem, który jakiś czas temu kupiłam rosło sporo drzew iglastych. Przez długi czas nie zwracałam na nie najmniejszej uwagi. Ot, podobało mi się że rosną, są wysokie i zasłaniają mój dom od strony drogi. W końcu jednak doszłam do wniosku, że dobrze byłoby je przyciąć. Zaczęły już bowiem zarastać i powoli robił mi się przed domem mały las.

Udało mi się fachowo przyciąć drzewa iglaste

cięcie drzew iglastychMusiałam się dowiedzieć, jak w prawidłowy sposób wykonać cięcie drzew iglastych. Udałam się więc do mojego starego przyjaciela, który był ogrodnikiem i wiedziałam, że świetnie mi doradzi. Dowiedziałam się od niego, że większość iglaków, które mam na posesji można ciąć jesienią albo bardzo wczesną wiosną, jak tylko skończą się ostatnie przymrozki w nocy. Cięcia należy zawsze dokonywać ostrym narzędziem i pilnować, żeby było ono ustawione pod kątem prostym. Jeżeli nie chcemy, żeby drzewo rosło w górę należy przyciąć wierzchołek. Jeśli natomiast denerwują nas rozkładające się na boki gałęzie należy je odciąć na pożądanej przez nas długości. Zaczną one odrastać, ale bardzo wolno dlatego na jakiś czas będziemy mieli sposób z przycinaniem. Drzewa iglaste powinny być zwężane ku górze, ponieważ wygląda to bardzo naturalnie i przede wszystkim jest zdrowe dla drzewa, które wciąż może rosnąć. Teraz wiedziałam już wszystko, co mi było potrzebne i pozostało mi się tylko zabrać do pracy.

Pożyczyłam sobie od niego odpowiednie narzędzia i po powrocie do domu od razu zabrałam się do pracy. Przycinanie iglaków okazało się bardzo proste i szybkie, ponieważ gałęzie były bardzo miękkie i bez problemu udało mi się je uciąć. Teraz iglaki przed moim domem były równe i idealnie przycięte. Wyglądało to o wiele lepiej, a mnie pozostało już tylko posprzątać ucięte gałęzie.