Najlepsze grzybnie mikoryzowe

W naszym kraju żyje wiele osób, które wprost nie wyobrażają sobie życia bez grzybów. Spożywamy najróżniejsze gatunki i nie poprzestajemy jedynie na pieczarkach. Bardzo często spotykanym na polskich stołach grzybem jest borowik szlachetny. Niemniej jednak znalezienie takiego grzyba już wcale nie jest takie łatwe i wymaga sporej wiedzy odnośnie tego gdzie ich w ogóle szukać.

Sprawdzona grzybnia do ogrodu

grzybnia mikoryzowaGdy mówimy o grzybach to automatycznie przed naszymi oczami ukazuje się las. To naturalne bowiem przecież grzyby najczęściej nam się właśnie z lasem kojarzą. Niemniej jednak obecnie wcale nie musimy chodzić do lasu by można było zbierać grzyby. Ostatnimi czasy sklepy ogrodnicze coraz częściej oferują nam produkt jakim jest grzybnia mikoryzowa. Taką grzybnię możemy umieścić w naszym ogrodzie i będziemy cieszyć się rosnącymi tam grzybami leśnymi. Wspomniana grzybnia występuje w najróżniejszych odmianach. Możemy znaleźć grzybnię borowika szlachetnego, ceglastoporego, koźlarza czy też maślaka. Obecnie szczególnie dużym uznaniem cieszy się jednak grzybnia czubajki kani. Ten grzyb w naszym kraju występuje bardzo rzadko i najczęściej tylko w czasie września lub października. Posiadając grzybnię będziemy mogli kanie zbierać wprost spod naszego okna. Grzyby nie posiadają praktycznie żadnych wartości odżywczych ale cenimy jest przede wszystkim ze względu na wartości smakowe, których odmówić im nie można.

Na dzień dzisiejszy grzybnia mikoryzowa występuje w dwóch formach. Pierwszą z nich jest w zasadzie gotowiec w postaci bloku z glebą bogatą w grzybnię oraz różne wartości odżywcze. Druga postać to szczepionka mikoryzowa, która jest w postaci płynu. Jest to rozwiązanie na którego efekty musimy poczekać nieco dłużej ale za to będą się one znacznie dłużej utrzymywać.