Przygotowanie cateringu konferencyjnego

Nie wiem jak jest u was, ale w ojej firmie co jakiś czas organizowane są różnego typu konferencje. Zawsze podczas ich trwania osoby obecne na konferencji muszą mieć jakiś poczęstunek. Ale nie jest to taki poczęstunek jak na innych konferencjach organizowanych z innych powodów. Na innych konferencjach typu naukowe, medyczne lub jeszcze inne zazwyczaj szykowany jest cały catering.

Duży catering dla pięćdziesięciu osób

Catering konferencyjnyMoże zostawię kwestę tego jak wygląda u mnie przygotowanie poczęstunku na konferencji w firmie. Tam zazwyczaj podaję coś do picia i drobne przekąski typu paluszki. Inaczej ma się już poczęstunek jeśli organizowane są duże konferencje. Raz miałam okazję się o tym przekonać. W naszym mieście była organizowana konferencja naukowa, już nie pamiętam o czym dokładnie było, ale nie o tym przecież chcę opowiedzieć. Tylko o tym jak wyglądał catering konferencyjny. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników, którzy brali udział w konferencji w poczęstunek był o wiele większy niż ten który ja przygotowuję w firmie. Różnorodność podawanych rzeczy też była duża. Cały catering był organizowany przez zewnętrzną firmę. Wszystko było ustawione w formie takiego bufetu, gdzie każdy może podejść i sam wybrać to co chce zjeść. Konferencja trwała cały dzień i podczas jej trwania odbywały się 15 minutowe przerwy tak średnio co dwie godziny. W czasie przerwy był zapewniony catering w postaci kawy, herbaty czy innych napojów. Oczywiście bezalkoholowych. Następnie był taki słodki poczęstunek. W porze obiadowej catering zapewniał wszystkim uczestnikom ciepły posiłek, który składał się z dwóch dań.

Jeżeli mieliście okazję brać udział w konferencji, to na pewno zauważyliście, że podczas ich odbywania dostępny jest catering. Przy dużych konferencjach zazwyczaj zamawiany jest catering zewnątrz. Ja miałam okazję brać w takiej konferencji i muszę powiedzieć, że ten catering był bardzo dobrze przygotowany.