salon optyczny bydgoszcz

Standardowa wizyta u okulisty – salon optyczny w Bydgoszczy

Wzrok jest tym zmysłem, od którego w dużym stopniu zależy jakość życia, dlatego warto go regularnie badać i kontrolować. Profesjonalny okulista w trakcie wizyty nie tylko przeprowadzi specjalistyczne badania, ale również wywiad, który ma określić, czy wada wzorku nie ma uwarunkowań genetycznych czy środowiskowych.

Wizyta w salonie optycznym w Bydgoszczy

salon optyczny bydgoszczSzczególnie pierwsza wizyta jest bardzo ważna, a badanie wzorku bardzo szczegółowe. W czasie rozmowy okulista zapyta o szczegóły i motywy wizyty oraz problemy, które zauważył pacjent. Pierwsza część badania polega na określeniu ogólnego stanu powiek, oczodołu, ruchomość gałki ocznej, a dopiero potem przystępuje do badania ostrości wzroku. Badanie ostrości wzroku przeprowadza się w sposób tradycyjny, poszerzony o refraktometrie. Pod tym obco brzmiącym słowem kryje się komputerowe badanie wzroku. Tradycyjny sposób, to nic innego jak odczytywanie z określonej odległości rzędów czarnych liter umieszonych na białej planszy. Badania te są podstawą do tego aby lekarz okulista przepisał odpowiednio dobrane okulary lub jeśli pacjent sobie tego zażyczy, soczewki kontaktowe. Jednak na badaniu ostrości wzorku nie kończy się badanie okulistyczne, w czasie pierwszej wizyty. Okulista bada również pole widzenia, które to badania pozwala wykryć takie choroby jak jaskra czy odklejająca się siatkówka. Badanie to pozwala również zdiagnozować zwyrodnienie plamki, które pojawia się wraz z wiekiem. Ważnym badaniem jest również badanie ciśnienia śródgałkowego w oku. Wykonuje się je zazwyczaj biomikroskopem okulistycznym przy znieczuleniu. Ostatnim elementem badania jest badanie dna oka. W pierwszym jego etapie lekarz ocenia stan rogówki, tęczówki oraz komory przedniej oka. Potem lekarz okulista zajmuje się badaniem nerwu wzorkowego oraz siatkówki. Po badaniu, jeśli okaże się, że pacjent ma wadę wzroku następuje przepisanie szkieł korekcyjnych. Niejeden salon optyczny Bydgoszcz ma ogromny wybór róznego rodzaju oprawem wśród których każdy znajdzie swój wymarzony model.
Badanie wzorku jest bardzo istotne, dlatego nie należy lekceważyć niepokojących objawów, ale również warto jest wykonać także profilaktyczne. Natomiast w sytuacji, gdy mamy już stwierdzoną wadę wzroku, wizyty u lekarza okulisty muszą stać się regularne, by lekarz od razu mógł zauważyć niepokojące zmiany.

Jeżeli szukasz więcej informacji, polecam wejść na stronę:

http://salonvision.pl