Zalety pracy w ubezpieczeniach

Życie przynosi wiele niespodzianek i to nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym. W moim przypadku moje losy potoczyły się inaczej, niż kiedykolwiek mógłbym przypuszczać i teraz pracuję w ubezpieczeniach, chociaż przez lata nie miałem zbyt dobrej opinii o tej branży. A próbowałem ich kilka, ponieważ początkowo pracowałem w branży budowlanej, później w usługach, ale dopiero w ubezpieczeniach znalazłem swoje miejsce.

Ciekawa praca agenta ubezpieczeniowego

praca jako agentKilka lat temu zaproponowano mi pracę w agencji ubezpieczeniowej i chociaż nie miałem wcześniej doświadczenia z branżą ubezpieczeniową byłem akurat w trudnej sytuacji osobistej, a ponieważ nigdy nie bałem się dokonywać radykalnych i odważnych zmian w swoim życiu, postanowiłem spróbować. Szybko zdałem potrzebne testy i mogłem rozpocząć swoją nową przygodę zawodową. Praca jako agent okazała się być ciekawszą, niż się tego spodziewałem. Przede wszystkim moje wynagrodzenie w dużej mierze oparte było na prowizji zależnej od wielkości składki, którą opłacali obsługiwani przeze mnie klienci. Ponieważ dobrze dogaduję się z ludźmi i rozumiem ich potrzeby bardzo szybko osiągnąłem poziom wynagrodzenia, na jaki nawet nie liczyłem. Z pewnością pomogły mi w tym poprzednie doświadczenia zawodowe z innych branż, dzięki którym mogłem rozmawiać jak równy z równym z różnymi osobami i pomóc im wybrać ochronę ubezpieczeniową, jakiej naprawdę potrzebowali. 

Pracując jako agent ubezpieczeniowy mam możliwość poznawania wielu ludzi i dopasowywania ubezpieczeń do ich realnych potrzeb, dzięki czemu mam poczucie, że im po prostu pomagam. W mojej pracy jestem przede wszystkim uczciwy, co procentuje tym, że bardzo często moim klienci do mnie wracają i nie chcą przechodzić do konkurencji co mnie bardzo cieszy i sprawia, że mogę liczyć na coraz wyższe zarobki.