cięcie laserowe warszawa

Cięcie laserem – miecz świetlny jako broń przyszłości?

Coraz więcej nastawiamy się na wykorzystanie technologii laserowej w naszym życiu. Wypalanie płyt, odczytywanie ich, potrzeba wycięcia jakiegoś wzoru, do czego przyda się ciecie laserem.

Cięcie laserowe przybliża nas do Gwiezdnych Wojen

cięcie laserowe warszawaTechnologia ta, jaką jest cięcie laserowe warszawa jest dzisiaj bardzo powszechna jednak skłania nas do kolejnych przemyśleń. Jakich? Chyba każdy przynajmniej z nazwy zna film Gwiezdne Wojny. W filmie tym, każda broń była laserowa. Były miecze świetlne, pociski laserowe i teraz zastanówmy się, czy skoro mamy coś takiego, co jest w stanie przeciąć metal, czy nie dałoby się zaprzęgnąć do używania jako miecze? Póki co nie, ponieważ wymaga to bardzo wysokiej mocy, a nie mamy takich akumulatorów, jednak jeżeli ktoś wymyśliłby tak wydajne akumulatory, moglibyśmy zacząć zastanawiać się nad takimi braniami. Póki co, dzisiaj badane są takie bronie, które wykorzystują magnes i ogólnie pole magnetyczne. Pocisk taki leci z ogromną prędkością, a jednocześnie nie powoduje nawet odrzutu z broni, ponieważ wykorzystujemy pole magnetyczne, a nie wybuch prochu, który generuje odrzut. A co w przypadku pocisków laserowych? Problemem mógłby być zasięg.

Niestety, obawiam się, że pocisk laserowy mógłby lecieć, dopóki miałby zasięg, w końcu taka wiązka powinna spokojnie przejść przez niemal wszystko, co byłoby bardzo niebezpieczne, chyba, że założylibyśmy że broń taka ma mieć mały zasięg. Nie mniej jednak uważam, że jest to wszystko całkiem prawdopodobne, że tak za całkiem niedługo będzie.