Co ile lat powinno się czyścić dach?

Co jest najważniejszą częścią każdego domu? Na to pytanie można udzielić wielu odpowiedzi. Jedni powiedzą, że fundamenty, na których stoi dom. Inni powiedzą, że ściany albo garaż, w którym trzyma się swój samochód. A najbardziej prawidłową odpowiedzią jest po prostu dach. To przecież on zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i ochronę przez deszczem, wiatrem czy też burzami.

Dach warto jest czasem dokładnie umyć

czyszczenie dachu poznańSą różne rodzaje pokryć dachowych, ale bez względu na rodzaj pokrycia pewne jest jedno – dach zawsze wygląda najładniej, kiedy jest czysty. Tymczasem w zależności od materiału po latach na każdym dachu pojawi się brud, mech i różnego rodzaju zanieczyszczenia. Przyjmuje się, że przynajmniej raz na dziesięć lat powinno się zlecić dokładne czyszczenie dachu Poznań to miasto, w którym firmy oferują niedrogie usługi tego rodzaju. Takie prace oferowane są przez wyspecjalizowane firmy oferujące mycie wysokociśnieniowe połączone z pracami wysokościowymi. Dokładne umycie metra dachu kosztuje dzisiaj około dziesięciu złotych. To średnia cena z większości dużych województw. Nie jest to na pewno duży wydatek, jeśli weźmiemy pod uwagę, że takie prace wystarczy wykonać raz na dekadę. Chociaż producenci nowych pokryć jak blachodachówka zalecają wykonać takie czyszczenie już po pięciu latach od zamontowania pokrycia. Czysty dach na pewno będzie się prezentować o wiele lepiej, aniżeli dach, po którym upływające lata widać gołym okiem.

Mało kto jest w stanie samodzielnie wyczyścić dach swojego domu. Trzeba mieć odpowiednie zabezpieczenia, sprzęt do mycia ciśnieniowego i wiedzę na temat sposobów czyszczenia różnego rodzaju pokryć dachowych. Bo każdy materiał wymaga użycia innego rodzaju środków chemicznych. Od tego są fachowcy, żeby ludzie nie musieli tego robić, jeśli się na tym nie znają.