Czym jest zrywarka?

 

Maszyny budowlane specjalnego przeznaczenia, są potrzebne wszędzie tam, gdzie prowadzone są prace budowlane. Bez ich użycia wszelkie prace nie byłyby prowadzone tak szybko i sprawnie, jak mogłoby mieć to miejsce w przypadku ich użycia. 

Do czego służą zrywarki?

zrywarkaNa standardowym placu budowy znajdziemy wiele wyspecjalizowanych maszyn, które wydatnie pomagają przy pracach ziemnych. Jednymi z takich maszyn są zrywarki. Być może ktoś z nas nie słyszał nigdy o tej nazwie, jednak samą maszynę, bez wątpienia kojarzy. Jest ona bardzo popularna przy wszelkiego rodzaju pracach i jest bardzo pomocna w szeregu prac. Zrywarka wykorzystywana jest do spulchniania podłoża. Najczęściej przed jego dalszym urabianiem lub usuwaniem starych nawierzchni. Stąd też właśnie jej nazwa, gdyż najprościej obrazując jej działanie tak ono właśnie wygląda. Bardzo rzadko jednak jest ona urządzeniem w pełni autonomicznym, czyli takim, które wykorzystuje własny napęd. Najczęściej bywa sprzężona ze spycharką. Maszyna składa się z ramy i zrywaka z zębami. Praca zrywarką polega na wbiciu w grunt zrywaka, który jest ciągnięty przez spycharkę, wskutek czego dochodzi do zerwania nawet najtwardszego gruntu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani wykorzystaniem tego typu urządzenia na naszej budowie, możemy zdecydować się na jego wypożyczenie. To opcja dużo bardziej ekonomiczna i prostsza. Decyduje się na nią bardzo wielu budowniczych, gdyż zakup nowej zrywarki to koszt dziesiątek, a czasem setek tysięcy złotych.

Tego typu maszyny przydają się w większości prac budowlanych. Nie ma dla nich alternatywy, co sprawia, że są one rozchwytywane. Jeżeli chcemy wynająć zrywarkę, lepiej zarezerwować sobie trmin, bo firmy je wynajmujące dysponują z reguły, tylko kilkoma sztukami.