Dla kogo usługa wynajmu minikoparki?

Kilkadziesiąt firm w naszym kraju oferuje usługi wynajmu sprzętów i maszyn budowlanych. Dla kogo oferowane są takie usługi? Dla firm budowlanych, które nie chcą kupować na własność drogiego sprzętu, albo potrzebują go do zrealizowania jednego konkretnego zlecenia. Często jest też tak, że wynajęcie odpowiedniego sprzętu budowlanego jest warunkiem otrzymania zlecenia.

Wynajęcie minikoparki to opłacalne przedsięwzięcie

wynajem minikoparekJeśli firma budowlana ma do zrealizowania określone prace to nie zawsze jest tak, że wykonuje je własnym sprzętem budowlanym. Nie wszystkie firmy dysponują bowiem odpowiednim zapleczem technicznym oraz magazynowym, a przechowywanie większych maszyn budowlanych wymaga posiadania odpowiednich pomieszczeń magazynowych. Dlatego właśnie firmy budowlane korzystają z usług tych firm, które posiadają maszyny budowlane i oferują ich wynajem. Najczęściej spotykany w branży budowlanej jest wynajem minikoparek, który pod względem finansowym jest dla firm budowlanych najbardziej opłacalny. Miesięczny koszt wynajmu minikoparki bez operatora zaczyna się już od pięciu tysięcy złotych w przypadku najmniejszych minikoparek. Firmy budowlane mogą sobie pozwolić na taki wydatek, bo i tak wliczają go potem do rachunku wystawianego kontrahentowi zlecającemu przeprowadzenie prac budowlanych. Kupno własnej minikoparki jest mniej opłacalne, bo w przypadku jej wynajmowania płaci się jedynie za faktyczny czas, w którym taka maszyna pracuje.

Żeby móc wynająć minikoparkę trzeba jeszcze mieć w firmie osobę, która posiada właściwe do jej rodzaju uprawnienia. Kurs na operatora minikoparki może zrobić każdy, więc w praktyce zawsze jest tak, że w firmach budowlanych zatrudnia się osoby z takimi uprawnieniami. Dzięki temu można wynająć minikoparkę i korzystać z niej przy przeprowadzanych pracach budowlanych.