Do czego służy mączka rogowa?

Kiedy wszystko w życiu mija tak błyskawicznie, ogrodnictwo daje nam szansę oddychać, zapomnieć o szalonym tempie i daje trochę ciszy i spokoju. W swojej pracy i wszędzie tam, gdzie w życiu mieszkałam, nauczyłam się, że ogród może zdarzyć się wszędzie. W młodości miałam ogród na balkonie.

Nawóz z mączki rogowej w prezencie od syna

wysokiej jakości mączka rogowa nawózDzięki ogrodnictwu można się wiele nauczyć o życiu. To może być również wspaniałe hobby dla wszystkich. Ogrodnictwo stało się moją pasja i hobby. Po kilku latach mieszkania w bloku udało mi się spełnić marzenie i kupić dom na wsi z ogromnym ogrodem. Razem z mężem wspólnie zajmujemy się naszym ogrodem. W zeszłym roku posadziliśmy kilkanaście krzaków borówki amerykańskiej. Niestety krzaki nie bardzo nam urosły, trzeba było je odżywić. Syn przywiózł nam nietypowy prezent. Była to wysokiej jakości mączka rogowa nawóz. Okazało się, że jest to azotowy nawóz organiczny. Wytwarzany z naturalnego rozdrobnionego zdrowego rogu, który zawiera 14% organicznie związanego azotu, 85% substancji organicznej. Nawóz z rogów to długo działający, wysoce skuteczny nawóz o wysokiej zawartości azotu. nigdy do tej pory nie stosowałam tego nawozu w swoim ogrodzie, była to dla mnie nowość. Mączka rogowa należy do nawozów uniwersalnych, które przez cały rok można stosować w uprawie kwiatów, krzewów, drzew, warzyw i bylin. Zastosowaliśmy  ten nawóz pod krzewy naszych borówek. To był dobry pomysł bo krzaki zaczęły rosnąć a owoców w porze zbiorów było mnóstwo i były przepyszne.

Wióry rogowe to uniwersalny nawóz pochodzenia zwierzęcego w pełni naturalny i bezpieczny. Ciekawostką jest fakt, że  nawóz z rogów można stosować również  jako wielkie wsparcie dla roślin wodnych czy roślin balkonowych. Polecam go wszystkim ogrodnikom.