Dobroczynny wpływ promieniowania podczerwieni na człowieka

 

Nie należy mylić zwykłej sauny z saunami na podczerwień, które działają na całkiem innej zasadzie. Takie sauny montowane są coraz częściej w domach, dużych apartamentach, hotelach, salonach Wellness&SPA i nie tylko. Inaczej nazywane są saunami cieplnymi Infrared.

Zalety korzystania z sauny Infrared, czyli promieniowania podczerwonego

producent saun na podczerwieńSaunę na podczerwień z innymi saunami łączy z pewnością to, że są to sauny, które w jakiś sposób generują ciepło, przez co prowadzą nie tylko do oczyszczenia organizmu, ale również regenerują go. Zwykła sauna działa prozdrowotnie. W przypadku sauny na podczerwień można mówić nawet o działaniu leczniczym. Lekarze bardzo często zalecają stosowanie seansów w saunie infrared – jest to także doskonałe uzupełnienie rehabilitacji. Nie ma tu działania pary wodnej. Jest to sauna sucha – na człowieka działa promieniowanie podczerwone, które emitowane jest w pomieszczeniu. Każdy producent saun na podczerwień zachęca do zakupu, mówiąc o dobroczynnym oddziaływaniu promieniowania podczerwonego na ludzki organizm. Rzeczywiście jest to prawda – długość fal w saunie wynosi od 700 do nawet 15 000 nm. Jest to więc promieniowanie elektromagnetyczne, które może być stosowane właśnie w fizykoterapii. Często wykorzystuje się saunę Infrared w połączeniu z terapeutycznymi lampami Sollux. W saunie korzysta się z działania promieni słonecznych – wynika to z faktu, że promieniowanie podczerwone stanowi aż 40% promieniowania słonecznego.

W kabinie można liczyć nie tylko na ciepło, ale również pełen relaks, dobre samopoczucie. Z organizmu uwalnianych jest wiele toksyn – ciało zaczyna się pocić, a wraz z potem uwalniane są szkodliwe substancje. Dodatkowo w saunie infrared nie ma działania szkodliwych promieni UV. Korzystanie z takiej sauny jest całkowicie bezpieczne. Podczerwień ogrzewa bezpośrednio ciało, a nie powietrze!

Więcej informacji można znaleźć na www.sauna-r.com