Dobrze przemyślałam swój rozwód

Nie dogadywałam się z mężem. Nie dało się już tego ukryć i wszyscy nasi znajomi to widzieli. Na początku próbowałam jeszcze ratować ten związek, ale dość szybko przekonałam się, że nie ma to sensu. Wtedy też zdecydowałam się na rozwód. Wiedziałam jednak, że taka decyzja powinna być odpowiednio przemyślana, a ja powinnam podejść do tego odpowiedzialnie.

Rozwiodłam się przy pomocy adwokata

przemyślany rozwód - przemyślUznałam, że najpierw udam się do adwokata, który podpowie mi, jak to wszystko wygląda od strony prawnej i o czym muszę pamiętać. Naprawdę zależało mi bowiem na tym, aby był to przemyślany rozwód – Przemyśl to miejscowość na terenie której udało mi się znaleźć świetną kancelarię adwokacką, która specjalizowała się w rozwodach. Udałam się tam w pierwszej wolnej chwili i spotkałam się z adwokatem, który wytłumaczył mi wiele spraw. Dotyczyły one nie tylko samej rozprawy rozwodowej, ale także kwestii związanych z mediacjami, które sąd może zalecić oraz podziałem majątku, ustanowieniem obowiązku alimentacyjnego oraz kontaktów z naszymi małoletnimi dziećmi po rozwodzie. Adwokat okazał się naprawdę kompetentny i wytłumaczył mi także, że mogę ubiegać się o rozwód z winy małżonka, za obopólną zgodą lub bez orzekania o winie. To było bardzo ważne, szczególnie w zakresie ustanowienia obowiązku alimentacyjnego na drugiego małżonka.

O takie alimenty można się było ubiegać tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy formalnie tylko jedna ze stron była winna rozpadowi pożycia małżeńskiego. Wtedy strona niewinna mogła żądać alimentów na siebie, jeśli przez rozpad małżeństwa jej status życia się obniżył. Byłam bardzo zadowolona z pomocy tego adwokata, ponieważ dzięki niemu świetnie wiedziałam na co zwrócić uwagę przed decyzją o rozwodzie. Wiedziałam też, czego mogę żądać od byłego małżonka.