Duże stoły w industrialnym stylu

Aranżując salon lub kuchnię warto z odpowiednim wyprzedzeniem pomyśleć o części jadalnej i zamówieniu oryginalnego stołu wraz z krzesłami. Obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się duże, masywne stoły drewniane, które są wykonywane na indywidualne zamówienia klientów. To korzystna opcja, szczególnie gdy ma się ograniczoną ilość wolnego miejsca we wnętrzu, a gotowe stoły dostępne w sklepach stacjonarnych nas po prostu nie urzekają.

Wysokiej jakości stół industrialny 

stoły industrialneWiele projektów wnętrz powstaje zgodnie z klimatem rustykalnym, skandynawskim oraz loftowym, we wszystkich przeważają elementy drewniane oraz metalowe. Nic więc dziwnego, że większość klientów decyduje się na stoły industrialne, które są w całości z drewna lub posiadają metalowe, czarne wykończenia, które nadają niesamowity charakter meblowi oraz całemu pomieszczeniu. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu i pielęgnacji drewnianego blatu, zgodnie z zaleceniami producenta stołu. Tylko wtedy będzie prezentować się pięknie przez wiele lat i nie uleganie mechanicznym uszkodzeniom. Industrialne meble są projektowane i tworzone przez profesjonalne firmy stolarskie lub też przez renowatorów, którzy głównie reperują i odnawiają stare, zabytkowe stoły, komody czy krzesła. W wielu przypadkach można więc w jednej firmie zamówić cały jadalniany zestaw w podobnym stylu, który stanie się wyjątkową dekoracją kuchni lub salonu.

Coraz częściej producenci zestawów do jadalni proponują drewniane stoły z funkcją rozkładania, co idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy odwiedzi nas rodzina i znajomi. W ciągu chwili możemy zyskać dodatkową przestrzeń na stole, aby zmieścić wszystkich zaproszonych gości. Z kolei na co dzień stół po złożeniu nie zajmuje zbyt dużo miejsca i jest wystarczający dla niewielkiej rodziny.