Jak importować z Chin?

Moja koleżanka rozpoczęła nową działalność. Od kilku miesięcy jest dumną właścicielką sklepu odzieżowego i nie dość, że ma już wiele zamówień, to do tego pragnie rozpocząć współpracę z chińskimi dostawcami. Nie wie jednak, gdzie powinna skierować pierwsze kroki, dlatego postanowiłam, że jej pomogę.

O tym, jak wygląda import do Chin

import z chin krok po krokuNa początku musiałyśmy zdecydować się na importera, który będzie dostarczał ubrania. Wspólnie poszukiwałyśmy najlepszego dostawcy. Zależało nam na owocnej współpracy, bo zamierzamy sprzedawać sukienki oraz spódnice zrobione jedynie z najlepszych materiałów. Nie chciałyśmy jechać do Chin na targi, więc poprosiłyśmy o pomoc kogoś, kto wie, jak wygląda import z Chin krok po kroku i kto pomógł nam podjąć decyzję. Nasz zaufany człowiek udał się do miejscowości, w której swoje wyroby prezentowali najlepsi eksporterzy z Chin, a później bardzo skrupulatnie opowiedział nam o najciekawszych ofertach. Bardzo nam to pomogło, gdyż zaoszczędziłyśmy czas oraz pieniądze. Jak się później okazało, wybór odpowiedniej firmy to nie jedyne najtrudniejsze zadanie, z jakim musiałyśmy się uporać. Później trzeba było zadbać o to, by wszystkie warunki umowy zostały spełnione. Do tego trzeba doliczyć także koszty kontroli towaru. Na szczęście nasz chiński kontrahent zadbał, by jego ubrania miały aktualny certyfikat CE. To wszystko zajęło kilka miesięcy, ale nim się obejrzałyśmy, kontener z ubraniami czekał na nas na lotnisku. Na pewno koleżanka będzie długo prowadziła współpracę z tym przedsiębiorcą.

Już nie mogę się doczekać, kiedy pierwsze zamówienia pojawią się w jej magazynie. Cieszę się, że udało jej się tak szybko pojąć całą istotę importowania towarów. Muszę przyznać, że ten pomysł na biznes również przypadł mi do gustu, dlatego, kto wie, może również nawiążę współpracę z Chińczykami?