Jak usunąć zarysowania z szyby okiennej?

Każda szyba – czy to okienna czy samochodowa – ma pełne prawo ulec porysowaniu. To się oczywiście dzieje całkowicie przypadkowo, bo przecież nikt specjalnie nie rysuje szyby okiennej czy tej w swoim samochodzie. W przypadku okien to rysy na szybach pojawiają się najczęściej po ich umyciu. Wystarczy, że coś się dostanie do ściereczki, którą wycieramy szybę okienną.

Szybę okienną można szybko wypolerować

szybkie usuwanie rys z szyb okiennychOd razu wyjaśnijmy, że jedyną metodą na usunięcie zarysowań z szyb jest ich polerowanie. Nie ma żadnych magicznych płynów ani spryskiwaczy, które błyskawicznie „wyczyszczą” szyby z kolejnych zarysowań. Wszystko co jest potrzebne to dobra pasta do polerowania szkła i najlepiej pad polerski. Do ręcznego polerowana najlepiej nada się materiał zwany filcem. W przypadku delikatnych zarysowań można spróbować użyć pasty do zębów – to nie żart. Jeśli rysy są głębokie i wyraźne to konieczne będzie użycie związku chemicznego zwanego tlenkiem ceru. A jeśli samodzielnie nie uda nam się takie polerowanie to zawsze warto skorzystać z pomocy firmy, która oferuje szybkie usuwanie rys z szyb okiennych. Wtedy nie musimy martwić się o nic, a koszt takiego polerowania jest na tyle niski, że na pewno jest to działanie opłacalne. Za jedną szybę okienną zapłacimy około pięćdziesięciu złotych, ale przy większej ilości szyb zleconych do polerowania możemy oczywiście cenę negocjować.

Powiedzmy sobie szczerze – można spróbować samodzielnego polerowania. Trzeba się jednak przygotować na to, że można się przy tym poirytować, bo do tego potrzebne są chociażby minimalne zdolności manualne. Korzystając z usług firmy oferującej usuwanie rys nie musimy się stresować tym, czy nam się uda dokładnie wypolerować szybę. Firma zrobi to za nas i na pewno będzie to zrobione tak jak być powinno.