Jaki rower wybrać do jazdy po górach?

 

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się modele rowerów przeznaczone do jazdy po górach. Takie modele rowerów nazywają się MTB i idealnie sprawdzają się w trudnych warunkach. Rowery te zostały tak zaprojektowane, by dobrze radzić sobie z różnymi przeszkodami, jakie napotkamy podczas jazdy po górskich ścieżkach. Dlaczego warto zatem wybrać właśnie taki model roweru?

Solidny rower MTB do jazdy po górach

rowery mtbAktualnie coraz więcej ludzi zaczyna uprawiać sporty rowerowe. Wiele osób na początku tej drogi zastanawia się jednak jaki rower dla siebie wybrać. Wybierając dla siebie odpowiedni rower trzeba zadać sobie trudne pytanie, gdzie tak na prawdę będziemy chcieli nim jeździć. W przypadku miłośników spędzania czasu w górach idealnie sprawdzi się rower MTB. To właśnie rowery MTB najlepiej sobie dają radę podczas jazdy po górskich ścieżkach. Rowery tego rodzaju mają znacznie szersze kierownice i ich opony również są adekwatnie grubsze. Jeżdżąc takim rowerem po górach znacznie łatwiej się manewruje i jednocześnie mamy mniejszą szansę na to, ze przebijemy oponę na jakiś ostrym kamieniu. Podczas jazdy po górach niejednokrotnie dojdzie do sytuacji, że będziemy musieli przejechać przez jakąś nieprzewidzianą przeszkodę. Jeśli jednak kochamy góry i lubimy tam spędzać swój czas, to jazda takim rowerem po ścieżkach w lesie dają olbrzymia satysfakcję. Ile kosztuje taki porządny rower MTB do jazdy po górach?

Chcąc kupić dla siebie porządny rower MTB trzeba na ten cel przeznaczyć około trzech tysięcy złotych. W tej cenie znajdziemy już porządny model roweru z przyzwoitym osprzętem. Warto jednak dołożyć trochę pieniędzy na początku do swojego roweru, by w przyszłości nie musieć wydawać dużych pieniędzy na naprawy. Mając porządny sprzęt będzie dawało to nam większą satysfakcję z jazdy.