Jakie są najlepsze meble kuchenne

Coraz więcej mieszkańców miast przenosi się na tereny podmiejskie, gdzie budują domy jednorodzinne lub zamieszkują małe osiedla domów bliźniaczych. Przeprowadzka wiąże się zazwyczaj ze zmianą wyposażenia wnętrza. Producenci mebli zyskują więc coraz więcej klientów. Przyjrzyjmy się współczesnym trendom w meblarstwie. 

Trendy w polskim meblarstwie

meble kuchenne produkowane w LubiniePowszechnie uważa się, że w dzisiejszych czasach dominuje tendencja do prostoty i minimalizmu, szczególnie jak chodzi o architekture wnętrze. I rzeczywiście można dostrzec, że bardzo popularne są meble bez uchwytów, które, szczególnie w kuchni, przypominają zwykłe ściany, za którymi, po dotknięciu, kryją się szafki i szuflady. Taki minimalizm wprowadza jednak sporo chłodu we wętrzach, co nie każdemu przypada do gustu. Równie dobrze co nowoczesne meble, mają się tradycyjne aranżacje, często nawiązujące na przykład do stylu retro. Nawet wśród młodych często pojawia się potrzeba powrotu do dzieciństwa, przejawiająca się w wyborze umeblowania w nowych domach. Rewelacyjnym przykładem są meble kuchenne produkowane w Lubinie, które są rozchwytywane bardzo mocno przez młode pary. Wyróżniają się one wykonaniem i pięknymi zdobieniami, na wzór stolarskie rzemiosła sprzed lat. Klasyczna stylizacja oczywiście nie przeszkadza w zastosowaniu w nich nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają otwierania i zamykanie szaf i szuflad. Wygoda połączona z klasyką zaczyna powoli wypierać nowoczesny minimalizm.

Badania rynku wskazują, że zmienia się tendencja jak chodzi o preferencje w umeblowaniu wnętrz. Młodzi coraz częściej sięgają po klasykę, prawdopodobnie będąc zmęczeni prostotą i chłodem nowoczesnych aranżacji. Wiadomo, że trendy trendami, jednak i tak w ostateczności zawsze liczą sie indywidualne upodobania.