Jakie ubezpieczenie samochodu warto wybrać?

Posiadanie własnego samochodu związane jest nie tylko z licznymi korzyściami, ale również obowiązkami. Tyczy się to między innymi konieczności zawarcia ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Oprócz tego warto zdecydować się na inne, dobrowolne formy ubezpieczenia. Pozwalają nam one na ograniczenie ryzyka ponoszenia kosztów szkód komunikacyjnych, do których może dojść w efekcie korzystania z pojazdu.

Najbardziej przydatne ubezpieczenia samochodu

toruń ubezpieczenie samochoduOsoba, która jest posiadaczem samochodu, zgodnie z przepisami prawa jest zobowiązana wykupić ubezpieczenie komunikacyjne OC. Takie ubezpieczenie chroni nas w przypadku, kiedy jesteśmy sprawcami szkody. Wtedy nie musimy spłacać odszkodowania z własnych środków, zrobi to za nas towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeżeli interesuje nas miasto toruń ubezpieczenie samochodu kupimy bez problemu. Warto zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenia w tym samym towarzystwie, w którym mamy podstawowe. Wiąże się to bowiem z możliwością uzyskania dodatkowych zniżek. Obecnie z ubezpieczenia AC korzysta około jedna czwarta posiadaczy samochodów. W tym przypadku ochronie podlegają szkody na naszym samochodzie, zarówno spowodowane przez nas, jak i przez osoby trzecie, działanie siły natury, zderzenia ze zwierzęciem czy inne. Istotnym ryzykiem, które obejmuje ubezpieczenie AC jest także kradzież pojazdu.

Warto wiedzieć, że jeśli posiadamy stosunkowo stary samochód, nie zawsze możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC. To ubezpieczyciel ustala graniczny wiek samochodu, jaki można ubezpieczyć. Dodatkowo osoba ubezpieczająca pojazd musi podjąć wiele decyzji, na przykład odnośnie udziału własnego w szkodach, a także sposobów ich likwidacji. Przekłada się to na wysokość składki na ubezpieczenie AC, jak i na zakres oferowanej ochrony.