Jakość nowej wykładziny sportowej

 

W ubiegłym miesiącu miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie nowej hali sportowej w naszej miejscowości. Było to ważne wydarzenia dla lokalnej społeczności, ponieważ już od dawna walczyliśmy o tego typu obiekt. Wcześniej uczniowie musieli tłoczyć się na zaadaptowanej na cele sportowe małej salce, która uniemożliwiała rozwój talentów dzieci z okolicznych wiosek.

Nowe wykładziny sportowe

wykładzina sportowaNa wielkim otwarciu oprócz młodzieży było jednak wielu dorosłych mieszkańców, ponieważ nowa hala sportowa miała być też udostępniana i wynajmowana mieszkańcom do gry w siatkówkę, piłkę nożną, czy koszykówkę. Wśród osób zwiedzających obiekt podczas otwarcia byłem też oczywiście i ja. Po pierwszym spojrzeniu na nowe boisko w oczy rzuciła się wszystkim niebieska wykładzina sportowa w liniami wytyczającymi granice boisk różnych dyscyplin sportowych. Żeby nie uległa zniszczeniu, na jej powierzchnię zgodnie z regulaminem będzie można wchodzić tylko w obuwiu sportowym. Mój syn miał jednak wziąć udział w pokazowym meczu siatkówki, dlatego wiedziałem, że zda mi relację dotyczącą wrażeń z gry na nowej hali. Szczególnie interesowała mnie kwestia gry na nowej wykładzinie. Nie miałem wcześniej doświadczeń z podobna nawierzchnią więc nie wiedziałem, jaka jest na niej przyczepność i na ile jest ona sprężysta i amortyzująca wstrząsy, ponieważ moje kolana już swoje przeżyły i wolałbym nie nadwyrężać ich grą na zbyt twardym podłożu.

Po powrocie do domu syn na szczęście rozwiał wszystkie moje wątpliwości. Zgodnie z tym, co mówił przyczepność jest wręcz doskonała, a podłoga dobrze amortyzuje uderzenia powstałe w przypadku skoków. Ponieważ grał już na wielu okolicznych halach to ufam jego opinii, że jest to zdecydowanie najlepszy obiekt w okolicy. Już nie mogę się doczekać pierwszej gry na tym boisku.

Czytaj dalej na sportfloor.pl