kancelaria prawna z warszawy

Kancelaria prawna oraz stała obsługa prawna spółek

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej spółek. Przedsiębiorcy w tej formie mogą zakładać nawet niewielkie firmy – spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością może prowadzić jedna osoba.

Usługi warszawskiej kancelarii prawnej

kancelaria prawna z warszawyTa forma działalności jest jednak o wiele bardziej sformalizowana już DG. Dlatego większość spółek potrzebuje dobrego prawnika, który udzieli wsparcia w bieżącym dopełnianiu formalności, zapewni porady prawne, pomoże rozwiązać trudne sytuacje. Najpopularniejsze nadal pozostają spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (z o.o.). Ich mocną stroną jest niski kapitał zakładowy (już od 5 tysięcy złotych) oraz wyłączenie odpowiedzialności wspólników. Duże przedsiębiorstwa często wkraczają na giełdę jako spółki akcyjne. Ta forma działalności jest zarezerwowana przede wszystkim dla koncernów, ponieważ minimalny kapitał zakładowy wynosi tutaj 100 tysięcy złotych. Zarówno spółki osobowe, jak i kapitałowe na bieżąco potrzebują wsparcia prawnego. Porady prawne dla przedsiębiorców w Warszawie prowadzących spółki obejmują zwykle zagadnienia prawa handlowego. Często porady dotyczą także spraw z kodeksu cywilnego czy administracyjnego. Nie są to formalne porady prawne dla administracji, ale wsparcie z działu prawa administracyjnego materialnego. W ofercie jaką posiada kancelaria prawna Warszawa są obecne usługi stałej obsługi prawnej spółek. W tym przypadku adwokat lub radca prawny z Warszawy pomaga w procesie tworzenia nowych podmiotów (osobowych, kapitałowych). Sama rejestracja spółek jest bowiem procesem sformalizowanym, wymaga podpisania umowy założycielskiej w formie aktu notarialnego i dopełnienia innych czynności określonych w obowiązujących normach prawnych. Kancelarie zapewniają także bieżącą obsługę korporacyjną. Prawnik może asystować w zgromadzeniach wspólników i akcjonariuszy, procesach mających na celu podwyższenie kapitału zakładowego. Radca przygotowuje także ewentualne zmiany statutów spółki, bierze udział w spotkaniach mających na celu wypłatę dywidend.

Kancelaria pomaga także w procesach ustanawiania zastawu rejestrowego. Taki zastaw może zostać ustanowiony zarówno na udziałach, jak i akcjach spółki. Kancelarie zapewniają również porady w procesach łączenia czy podziału spółek.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://kancelariamj.pl