Konstrukcja oczka wodnego

Dobrze wykonane oczko wodne jest w stanie zapewnić nam bardzo ciekawe urozmaicenie wyglądu naszego ogrodu. Z tego też względu warto jest dokładnie je umiejscowić. Najlepiej, aby znajdowało się ono niezbyt blisko okien domu. W pobliżu oczka wodnego dość często będą latały komary. W związku z tym nie jest to dobre sąsiedztwo.

Proces budowy oczka wodnego

trwała folia do oczka wodnegoDo stworzenia oczka wodnego będziemy mogli potrzebować bardzo wiele elementów. Przede wszystkim każde oczko wodne zwykle wyścielone jest na dnie specjalną folią, która jest przykryta żwirem, piaskiem oraz kamieniami. Bardzo ważne jest w związku z tym znalezienie dobrych jakościowo materiałów, które umożliwią nam wykonanie takiego oczka. Jednym z nich może być właśnie gruba i solidna folia. Niekiedy w sklepach ogrodniczych możemy znaleźć produkty, które dedykowane są do tego celu. W związku z tym warto jest zwrócić uwagę, czy w miejscu, w którym jej szukamy nie znajdziemy go. Jeśli chodzi o produkt taki jak trwała folia do oczka wodnego powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej grubość. Zadaniem tej folii jest przede wszystkim nieprzepuszczanie wody do gruntu. W związku z tym niezwykle łatwo uda nam się uzyskać ten efekt. Jednocześnie dość istotną kwestią jest właściwe umieszczenie takiej folii na dnie. Powinna ona zakrywać całe dno nie pozostawiając żadnego wolnego miejsca.

Czasami osoby, które budują takie oczko decydują się na wykładanie dna dwoma warstwami folii. Jak najbardziej jest to możliwe do zrealizowania. W związku z tym powinniśmy zakupić odpowiednią ilość tego produktu. Tylko w ten sposób uda nam się uzyskać zamierzony efekt. Folia powinna nieco wystawać poza obręb oczka wodnego. W związku z tym powinniśmy bardzo dokładnie o tym pamiętać podczas zakupu folii i budowie całości.