Kupno butów ortopedycznych

Podobnie jak dorośli dzieci doświadczają wielu problemów ze stopami. Są to między innymi: ból pięt, płaskostopie czy stopa końsko – szpotawa. Choroby te są problemem i dla malucha oraz jego rodziców. Jesteśmy przecież przygnębiani, gdy nasze dziecko cierpi.

Wybór najlepszych butów ortopedycznych

buty ortopedyczneWiększość butów jest wykonywana na zamówienie. Możemy je kupić w sklepach medycznych. Buty ortopedyczne to obuwie medyczne. Zanim rodzice udadzą się po parę butów medycznych, warto zasięgnąć rady ortopedy. Zdecyduje on jakiego rodzaju obuwia potrzebuje nasze dziecko. Specjalistę można też zapytać o konkretną markę lub miejsce, w którym znajdziemy najlepszy produkt. Obecnie do wyboru mamy wiele modeli obuwia ortopedycznego. Nie są to już tylko buty skórzane, ale też z tkaniny i pianki. Szczególnie ważne jest, by wybrać dla dziecka produkt wygodny, elastyczny i plastyczny. Kolor także powinien być wesoły. Dziecko chętniej będzie nosić kolorowe buty niż sztywne czarne buty skórzane. Powinniśmy unikać obuwia na obcasie – chyba, że lekarz takie właśnie polecił kupić. Najlepiej wybrać modele o szerokiej płaskiej podeszwie. Obuwie ortopedyczne dla dzieci nie powinno mieć szwów wewnętrznych. Podczas zakupu powinniśmy dokładnie obejrzeć wnętrze butów. Warto też wybrać model, który ma wyjmowane wkładki. Na ciepłe miesiące wybierzmy sandałki. Zawsze możemy też zlecić wykonanie obuwia ortopedycznego na zamówienie. Każdy sklep medyczny oferuje taką usługę.

Pamiętajmy, że jeśli chodzi o wybór obuwia ortopedycznego dla dzieci ostatnim kryterium na jakie powinniśmy patrzeć to cena. Przed dokonaniem zakupu trzeba pozwolić dziecku przespacerować się po sklepie.  Jeśli buty są wygodne, spełniają wymagania ortopedy, pomogą zmniejszyć wadę stóp dziecka, nie oszczędzajmy na nich.