Lecznicze właściwości miodu spadziowego

Miody różnią się od siebie barwą od jasnej po ciemną oraz konsystencją od płynnej po twardą. Różnią się też z tym czy powstały z nektaru czy ze spadzi. Miód pochodzi z nektaru lub spadzi z różnych kwiatów. Miody odmianowe mają wyczuwalną przewagę nektaru lub spadzi z jednego rodzaju roślin. Jestem wielką fanką miodów.

Najlepszy miód spadziowy z Sandomierza

miód spadziowy jodłowy wysokiej jakościW tym roku na wakacje do Sandomierza. To przepiękne i urokliwe miasto. Na targu kupiłam miód spadziowy jodłowy wysokiej jakości. Miód spadziowy moim zdaniem jest najlepszy na świecie. Można  go stosować w walce z  chorobami dróg oddechowych, reumatyzmem, schorzeniami nerek i układu krążenia, chorobami serca i przewodu pokarmowego oraz w nerwicach. Ma naprawdę dużo właściwości leczniczych. Poza tym wyśmienicie smakuje i przepięknie pachnie. Poza tym miód spadziowy iglasty posiada właściwości lecznicze, takie jak, działanie przeciwzapalne, wykrztuśne i łagodzące uporczywy kaszel. Dzięki temu jest często polecany w przypadku chorób układu oddechowego. Pszczelarz od, którego kupiłam miód powiedział, że miód spadziowy jodłowy ma bardzo ciemny kolor po pozyskaniu, który jaśnieje wraz z krystalizacją. Mogą pojawić się na nim jasne wykwity, a u góry biała pianka i mam się tym nie martwić. Ponadto działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie przy różnych infekcjach i stanach zapalnych. Miód dzięki swoim właściwościom zdrowotnym jest po prostu najlepszy.

Miód ze spadzi iglastej zachwyca już samym zapachem korzennym z lekko żywiczną nutą. Jego smak jest lekko słodki, dość łagodny i z pewnością rzadko spotykany. Jest to miód bogaty w żelazo, cynk, potas, magnez, sód i wapń. Dzięki temu można polecić go osobom borykającym się z chorobami układu krwionośnego i pokarmowego i oddechowego.