Mocna prasa dla stolarzy

 

Nowoczesne podejście do stolarstwa nie opiera się już tylko o tworzenie czegoś z jednego kawałka drewna. Coraz częściej zachodzi konieczność sklejenia różnych elementów. Dostępne na rynku kleje do drewna są w stanie tworzyć niezwykle mocne połączenia między drewnianymi elementami. Niemniej jednak wiele z takich klejów wymaga stosowania nacisku. Dziś chciałbym skupić się na kwestii związanej z urządzeniami, które właśnie tenże nacisk wywierają. 

Solidne prasy do klejenia drewna

prasy hydrauliczne do klejenia drewnaPotrzeba klejenia drewna była zauważalna już wiele lat temu. Wówczas w tym celu stosowano dość mało skuteczne kleje a żeby wzmocnić połączenie stosowano nacisk na klejone elementy. W tym celu najczęściej na takich elementach układano coś bardzo ciężkiego. Z biegiem lat zaczęto do tego celu używać imadła a chwilę później powstały pierwsze prasy ręczne. Urządzenia te były bardzo skuteczne ale wymagały ciągłej interwencji operatora. Nowoczesne prasy hydrauliczne do klejenia drewna są urządzeniami, które potrafią bardzo ułatwić pracę stolarzowi. Na dzień dzisiejszy na rynku tych urządzeń możemy znaleźć nawet tak mocne prasy, że wywierają nacisk o sile ponad 100 ton. W przypadku stolarni najczęściej aż tak duży nacisk nie jest potrzebny. Do klejenia drewna bez problemu możemy użyć urządzenia dysponującego mniejszą mocą. Stolarze często do swoich pracowni zakupują sprzęt wywierający nacisk o mocy nie większej niż pięćdziesiąt ton.

Ogólnie rzecz biorąc prasy hydrauliczne w ostatnim czasie zyskują olbrzymią popularność. Koszt takiego urządzenia jest dość spory ale nie da się ukryć, że przydatność tych maszyn jest niezwykle duża. Ogromna liczba profesjonalnych stolarzy po prostu nie jest w stanie wyobrazić sobie swojej pracy bez tych fantastycznych i bardzo mocnych urządzeń.