Model idealnie pokazujący koński szkielet

Jako lekarz weterynarii pracuję już kilka lat, ale nadal mam nieodpartą chęć realizowania się w tym zawodzie na jak najróżniejsze sposoby. Samo leczenie zwierząt już mi nie wystarcza, więc zgłosiłem się do szkoły policealnej, w której będę pełnił rolę wykładowcy na kursie technika weterynaryjnego. Edukowanie potencjalnych przyszłych techników było dla mnie bardzo motywujące.

Model konia – dokładne szkielety

model koniaOd początku bardzo dokładnie przygotowywałem się do poszczególnych zajęć – nie tylko pod względem merytorycznym, ale także jeśli chodzi o formę przedstawiania wiedzy. Przykładałem się do prezentacji, aby były one jak najbardziej pomocne dla uczniów. Jednak z biegiem czasu i kolejnymi tematami brakowało mi jakichś pomocy dydaktycznych, które by jeszcze bardziej zaangażowały słuchaczy do nauki. Podczas lekcji o koniach pomyślałem, że taki szkielet konia model niesamowicie ułatwiłby naukę budowy tego zwierzęcia, która jest niezbędna przy jego leczeniu. Porozmawiałem z dyrektorem szkoły o tym, by zainwestował właśnie w taki model, bo to znacznie pomogłoby w nauce i byłoby dodatkowym zachęceniem dla potencjalnych uczniów, w końcu nie w każdej takiej szkole są takie pomoce. Musiałem być chyba bardzo przekonujący, bo dyrektor w końcu zgodził się, że taki szkielet będzie u nas dostępny od następnego roku szkolnego. Trzymałem go więc za słowo i liczyłem na owocną naukę w kolejnych semestrach.

Jak dyrektor powiedział, tak zrobił. Jeszcze przed startem kolejnego roku szkolnego zadzwonił do mnie i powiedział, że muszę przyjść przed zbliżającymi się zajęciami, aby ocenić, czy zamówiony model jest taki, jaki chciałem. Oczywiście szkielet był idealnym odwzorowaniem budowy konia i już nie mogłem się doczekać użycia go podczas lekcji.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!