Najlepsze rusztowania aluminiowe

Ciężkie, stalowe rusztowania są wykorzystywane do dzisiaj, przede wszystkim podczas prac wysokościowych. Są one bowiem bardzo tanie, co jest atrakcyjne zwłaszcza w momencie w którym potrzebne jest ustawienie konstrukcji sięgającej kilkudziesięciu pięter. Przy normalnych zadaniach remontowych nie należą jednak do najwygodniejszych.

Lekkie rusztowanie z aluminium

firma krause - rusztowanie aluminioweSą one więc coraz częściej zamieniane na nowocześniejsze, lżejsze i trwalsze konstrukcje z aluminium, które mimo pozornej delikatności są o wiele bardziej wytrzymałe niż stalowe szkielety rusztowania. Przede wszystkim, aluminiowe rusztowanie nie ulega rdzewieniu, a przez to może być używane praktycznie w każdych warunkach bez uszczerbku. Aluminium również nie ulega wypaczeniu pod wpływem wysokiego obciążenia, gdyż jest metalem na tyle elastycznym, by doskonale rozkładać wagę na całej konstrukcji. Jedno z najbardziej polecanych rusztowań produkuje firma Krause – rusztowanie aluminiowe od tej firmy jest przede wszystkim zdecydowanie wygodną konstrukcją, chwaloną przez pracowników na całym świecie. Umożliwia ona szybką wymianę elementów, bardzo łatwy montaż nowych segmentów rusztowania, i należy do najwytrzymalszych konstrukcji rusztowaniowych, przez co może być montowana również jako wysokościowy szkielet, i służyć do utrzymywania znacznych ciężarów. Łatwość budowy takiego rusztowania oraz jego przystępna cena sprawiły, iż zaczyna być ono standardowym rodzajem rusztowania w większości firm remontowych oraz budowlanych.

Nie jest co prawda kompatybilne ze starego typu rusztowaniem stalowym, choć rzadko zdarza się by ktoś wpadł na pomysł by połączyć obydwa te rodzaje rusztowań. Najczęściej jest ono więc zamiennikiem starych konstrukcji, doskonale sprawdzającym się w każdym miejscu.