Najlepsze samochody dostawcze

Usługi leasingowe są już doskonale znane na naszym rynku, ponieważ są dostępne od wielu lat. Można z nich skorzystać bezpośrednio w firmie leasingowej lub nawet w salonie samochodowym czy też w komisie, które współpracują z konkretną firmą.

Ile trwa leasing samochodu?

samochody dostawcze w leasinguPrzeważnie w każdej działalności jest dostępny chociażby jeden samochód osobowy, który jest wykorzystywany do realizacji bieżących zadań w firmie. Nie mniej jednak są firmy, które potrzebują znacznie większych środków transportu, ponieważ realizują dostawy lub mają specyficzne zamówienia. Najlepszym przykładem na to są hurtownie, które dysponują niejednym samochodem dostawczym. Można je kupić za gotówkę lub też wynająć, jednakże dobrą alternatywą są samochody dostawcze w leasingu. To usługa, która pozwala na korzystanie bez ograniczeń ze środka trwałego, który jest udostępniony przez leasingodawcę leasingobiorcy na określonych warunkach. Dzięki niej, przedsiębiorca nie musi kupować samochodu, a jedynie opłaca stałe miesięczne raty leasingowe za korzystanie z niego jeżeli chodzi o długość trwania umowy leasingowej, to jest to kwestia indywidualnie ustalana Z każdym klientem, gdyż może wynosić kilka, a nawet kilkanaście lat. Warto zaznaczyć, że w czasie trwania umowy, właścicielem pojazdu jest firma leasingowa, natomiast leasingobiorca jedynie użytkuje pojazd. Po zakończonej umowie, w zależności od zapisu w niej, samochód może zostać automatycznie przepisany na rzecz leasingobiorcy lub też może być konieczność jego wykupienia za niewielki procent wartości.

Z usług leasingowych z każdym rokiem korzysta coraz więcej osób, gdyż są one szczególnie atrakcyjne dla przedsiębiorców. Można w ramach leasingu sfinansować zakup niemalże dowolnego środka trwałego, bez względu na jego wartość czy stan.