Narożnik do salonu

 

Wygodny salon nie może się obejść bez odpowiedniej kanapy, na przykład narożnika, który będzie stanowić też dobre miejsce do spania dla gości albo po prostu aby uciąć sobie poobiednią drzemkę. W kawalerkach, w których po prostu nie ma miejsca na tradycyjne łóżko, to także będzie jeden z nieodzownych mebli.

Tapicerowany narożnik do spania

narożniki tapicerowane z funkcją spaniaZależnie od miejsca, które ma zajmować, a także od naszego stylu życia, będzie nam potrzebny inny narożnik. Jeśli często zapraszamy gości i wiele czasu spędzamy w salonie, najlepszy będzie narożnik szeroki, na którym wygodnie usiądzie wiele osób. Jeśli jednak gości zapraszamy rzadko lub tylko niewielkie grono, to spokojnie możemy zadowolić się jakimś mniejszym modelem takiej kanapy. Funkcja spania jest bardzo przydatna, ponieważ daje nam dodatkowe dwa miejsca do spania dla naszych gości. Funkcjonalny pojemnik na pościel jaki zwykle można znaleźć w takim narożniku, pozwala na schowanie pościeli, zapasowego koca czy poduszek. Narożniki tapicerowane z funkcją spania należy dobierać także pod względem materiału, jakim są pokryte: nowoczesne, plamoodporne tkaniny łatwo można wyczyścić. Dlatego są świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy narożnik jest w częstym użyciu i łatwo o jakąś plamę np. od kawy czy jedzenia. Ogromny wybór tkanin tapicerskich dostępnych na rynku to dla nas szansa na wybranie takiego pokrycia kanapy, które wpasuje się w wybrany styl wnętrza i będzie się w nim doskonale prezentować.

Jeśli nasz narożnik będzie często – czy nawet na co dzień – używany do spania, to powinniśmy przetestować go przed zakupem. Wystarczy posiedzieć i poleżeć na nim po kilka minut, aby upewnić się, czy zapewnia odpowiednie podparcie dla pleców i czy będzie się nam na nim wygodnie spało. Dzięki temu na pewno dokonamy dobrego zakupu.