pozyskiwanie dotacji unijnych

Pozyskiwanie dotacji unijnych – uzbrój się w cierpliwość

Już od wielu lat wszyscy obywatele naszego kraju mają możliwość korzystania z dotacji i dofinansowań, finansowanych przez unie europejską. Dzięki temu wielu przedsiębiorców może zrealizować swoje plany, bez konieczności zaciągania wysoko oprocentowanego kredytu. Spłata takiedo zadłużenia często staje się niezwykle uciążliwa, szczególnie dla małych firm.

Pozyskiwanie dotacji unijnych, jak to zrobić?

pozyskiwanie dotacji unijnychChcąc jednak skorzystać z dofinansowania z unii trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie jest to bowiem zbyt szybka procedura, ponieważ wszystko musi zostać zatwierdzone na wielu etapach. Jest tak, ponieważ grant maja dostać tyko przedsiębiorcy, którzy naprawdę na niego zasługują. Znaczy to, że muszą oni wnieść coś do rozwoju swojego regiony, czy nawet całego kraju. Wszystkie projekty powinny być więc ciekawe, innowacyjne i odróżniać się od reszty. Nad tym kto dostanie dotacje z unii europejskiej czuwa oczywiście odpowiednio wyszkolona komisja. Ocenia ona projekty i biznesplany pod wieloma względami. Po pierwsze musi on być oczywiście konsekwentny i zawierać jakiś kreatywny pomysł. Bez tego nie ma się szans na pozyskiwanie dotacji unijnych. Później wniosek jest sprawdzany pod względem merytorycznym. Komisja bada więc, czy wszystko co zostało napisane ma swoje pokrycie w rzeczywistości. Oczywiste jest bowiem, że jeżeli ktoś nie ma żadnych uprawnień do nauki i nurkowania, to nie może otworzyć innowacyjnej szkoły gdzie będzie tego uczył.

Trzeba znaleźć więc jakieś poparcie dla posiadanych umiejętności i wiedzy. Oczywiście najlepsze będą dyplomy z wyższych uczelni, jednak te z ukończonych kursów, również się przydadzą.