Sprzęt do filmowania – kamera czy aparat lustrzanka?

W ostatnich latach filmujemy na potęgę. Nagrywamy praktycznie każdy element naszego życia. To zjawisko jest szczególnie widocznie na różnego rodzaju portalach społecznościowych. Krótkie filmiki są też świetnym pomysłem na efektywną i efektowną reklamę. Do tego w świecie komputerów, łatwo takie filmy przechowywać, przetwarzać i potem odtwarzać. Zadajemy sobie tylko pytanie – czym takie filmy robić?

Wybieramy sprzęt do filmowania, czyli o kamerach i aparatach słów kilka

filmowanie łódźOczywiście możemy filmować nawet telefonem. Jeżeli mamy wizję i pomysł na ciekawy filmik, to nie ograniczajmy się sprzętem. Wystarczy wyciągnąć z kieszeni telefon i nagrać jakąś chwilę naszego życia. Najważniejsza jest koncepcja – jakość naszego filmu jest zupełnie drugorzędną kwestią. Istnieją jednak okazje, takie jak śluby czy wykorzystywanie filmu komercyjnie, tworząc reklamę czy inną medialną formę, w których nie wystarczy telefon i mimo wszystko musimy postawić na właściwy sprzęt. Temu problemowi przyjrzeliśmy się w Łodzi – mieście filmu, filmowców i festiwali filmowych. Okazuje się, że kilku zapytanych o ten problem operatorów, stwierdziło, że musimy skupiać się na szczegółowych parametrach naszego sprzętu. Co do zasady bowiem filmuje się kamerą, ale zdarzy się, że będziemy potrzebowali nieco bardziej wszechstronnego sprzętu. Trzeba zatem wiedzieć, że dobra lustrzanka również sprawdzi się w roli sprzętu do filmowania. Nie wyprzedzi oczywiście profesjonalnych, używanych w produkcjach filmowych, kamer, ale już dobrej jakości lustrzanka może stanąć w szranki ze średniej jakości kamerą.

Konieczność zakupu kamery w celu nakręcenia dobrego filmu jest zatem mitem. Tę rolę spełni również telefon czy aparat fotograficzny. Jeżeli zależy nam na filmie idealnej jakości, to najprościej będzie poprosić o pomoc profesjonalistę – takich specjalistów od filmowania na rynku jest bardzo wielu, a szczególnie w takim mieście jak Łódź.

Więcej informacji www.michumedia.pl