Strony internetowe – co się na nie składa?

Strona internetowa to coś, co powinna posiadać każda firma. Dzięki niej klienci dowiadują się o naszej ofercie, cenach, adresie siedziby, aktualnych promocjach, sposobach wysyłki towaru. Żeby jednak strona www była dobrze wykonana to trzeba zadbać o każdy z jej elementów.

Strony www i dobre grafiki

Strony internetowe CzęstochowaZ pewnością warto jest zadbać o odpowiednie zdjęcia i grafiki na stronie. Wszystkie strony internetowe Częstochowa muszą posiadać logo firmy i jej nazwę. Zazwyczaj znajdują się one na górze strony. Grafika powinna być czytelna, ale nie tak wielka, żeby zasłaniała dużą część ekranu. Logo powinno być w innym kolorze niż strona, żeby jedno się z drugim nie zlewało. Najczęściej dlatego strona jest w kolorze białym, bo na tym kolorze wszystko dobrze widać. Przejdźmy do zdjęć. Zdjęcia produktowe powinny jak najlepiej je pokazywać. Warto dawać kilka zdjęć pod różnym kątem, na przykład z przodu i z boku, czy też zdjęcia kompozycyjne, szczególnie jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz. Również ubrania pokazuje się często w stylizacjach. Zdjęcia powinny być dobrze doświetlone, dobrze oddawać kolory. Ważne są także dobre opisy produktów. W opisie powinny się znaleźć nie tylko suche informacje odniesione wymiarów przedmiotu, czy materiału z jakiego są wykonane. Powinna znaleźć się tam jeszcze zachęta do kupienia czyli reklama i właściwe przymiotniki takie jak ,,najlepszy” , ,,najwyższej jakości”, czy ,,jedyne w swoim rodzaju”. Wtedy produkt wydaje się być bardziej atrakcyjny dla kupującego.

Strona internetowa powinna mieć dobre, czytelne menu, jak również opcję wyszukiwania produktów po nazwie czy tagach. Wyszukiwanie ułatwia poruszanie się po sklepie. Na stronie musi się znaleźć także regulamin, dane kontaktowe firmy, informacje o wysyłkach i terminach realizacji.