Ubrania dla kobiet w ciąży

 

Ubieranie się w ciąży może być problematyczne ze względu na ciągle powiększający się brzuch i biust. Ubranie sprzed ciąży od około czwartego miesiąca stają się za ciasne, a typowo ciążowa odzież jest jeszcze za duża, bo nasz brzuszek dopiero zaczyna rosnąć.

Z czego jest uszyta odzież ciążowa?

modne ubrania ciążoweOdzież w błogosławionym stanie najlepiej kupować na bieżąco i nie robić zapasów, z myślą, że się przyda, bo nigdy nie wiemy ile przytyjemy w przyszłym miesiącu. Na początku wystarczy kupić ubranie o rozmiar większe, bo spokojnie zakryje brzuch i obejmie lekko zwiększony obwód w pasie. Modne ubrania ciążowe, to przede wszystkim sukienki w luźnym fasonie, spodnie z podwyższonym stanem i bluzki, oraz tuniki. Najlepiej kupować odzież uszytą z elastycznych materiałów, ponieważ odzież nie może uciskać brzuszka, bo może to być niebezpieczne dla rozwijającego się płodu. Kobiety w ciąży z powodzeniem mogą chodzić w krótkich spodniach i spódnicach w wersji mini, midi i maxi. W sklepach mamy teraz tak duży wybór ubrań dla przyszłych mam, że z pewnością każda znajdzie coś właściwego dla siebie. Jeżeli lubimy nosić jeansy, to nie musimy z nich rezygnować na czas ciąży, bo są one dostępne dla kobiet w ciąży, gdyż zamiast klasycznego pasa, mają doszyty spory odcinek elastycznego materiału, który naciąga się na brzuszek, przez co spodnie nam nie spadną, ani nie będą ciasne w pasie. W taki sam sposób są szyte modne, krótkie spodnie, a nawet spódnice. Sukienki za to mają najczęściej fason odcięty pod biustem.

Ciąża nie musi oznaczać konieczności chodzenia tylko w za dużych dresach, gdyż sklepy odzieżowe oferują nam spory wybór, modnych ubrań. Na dziewięć miesięcy wystarczy nam po kilka sztuk z każdego rodzaju, gdyż po porodzie nie będą nam już potrzebne.