Usługi krakowskich rehabilitantów

Najróżniejsze kłopoty zdrowotne zmuszają ludzi do korzystania z pomocy specjalistów. Niekiedy trwa to krótko, czasem jednak pomoc potrzebna jest przez dłuższy czas. Często, jeśli chcemy wrócić do dawnej sprawności, musimy poddać się zabiegom rehabilitacyjnym.

Ćwiczenia rehabilitacyjne na kręgosłup

rehabilitacja kręgosłupa krakówBól pleców są jednymi z najczęstszych powodów, dla których pojawiamy się w gabinecie lekarza. Przyczyn takiego bólu może być sporo i mogą być związane zarówno z naszym stylem życia, jak i z przebytymi urazami. Niezależnie od przyczyn bólu pleców, musimy umówić się na wizytę fizjoterapeuty, bo konieczna może się okazać rehabilitacja kręgosłupa kraków. Bóle, które odczuwamy na przykład po wypadku, ból związany z trybem życia czy pracy, a nawet bóle zwyrodnieniowe, spowodowane zmianami powstającymi w procesie starzenia się organizmu, mogą powodować bardzo duży dyskomfort i utrudniać normalne funkcjonowanie. Najczęściej narzekamy na bóle kręgosłupa szyjnego lub lędźwiowego czy piersiowego. Doświadczony fizjoterapeuta odkryje przyczynę bólu, a także indywidualnie dobierze terapię oraz zestaw ćwiczeń. Regularnie i właściwie prowadzona rehabilitacja przede wszystkim złagodzi dolegliwości związane z odczuwanie bólu, poprawi pracę kręgosłupa oraz wzmocni jego mięśnie, a także sprawi, że nauczymy się nie powielać niedobrych nawyków związanych z ruchem, co pozwoli nam również uniknąć bólu w przyszłości. Dobrze dobrane ćwiczenia i rehabilitacja przeprowadzona odpowiednią metodą fizjoterapeutyczną pozwoli nam na szybkie odzyskanie sprawności.

Ból odczuwany w kręgosłupie potrafi skutecznie zniweczyć wiele planów i wprowadzić wiele dyskomfortu do naszego życia. Dzięki indywidualnie dobranej rehabilitacji będziemy w stanie normalnie funkcjonować, a dolegliwości bólowe znikną w krótkim czasie.