Wspaniali i cenieni psychologowie

 

Od pewnego czasu zauważyłam, że moja córka stała się bardzo skryta. Nie chciała wychodzić z pokoju, zamknęła się w sobie i z nikim nie rozmawiała. Z początku sądziłam, że to zwyczajne objawy dorastania, jednak kiedy zauważyłam, że nawet przyjaciółki przestały ją odwiedzać zdałam sobie sprawę, że coś jest ewidentnie nie tak.

Moja córka wyzdrowiała dzięki cenionemu psychologowi

ceniony psycholog z KrakowaNauczyciele twierdzili, że w szkole moja córka zachowuje się normalnie, jest pełna życia i czynnie uczestniczy w zajęciach, więc tym bardziej zaniepokoiło mnie jej zachowanie po powrocie do domu. Nie chciałam pogarszać sytuacji, wiem jak nastolatki reagują na nadopiekuńczość rodziców, dlatego podrzuciłam jej wizytówkę do psychologa, który po śmierci mojego męża bardzo mi pomógł. Córka widząc ją, przyszła do mnie, przytuliła się i potwierdziła, że potrzebuje pomocy. Ceniony psycholog z Krakowa, do którego się udałyśmy był osoba, której ufałam bezgranicznie, wiedziałam, że pomoże także mojej córce, a zatem umówiłyśmy się na wizytę. Wiedziałam, że jako matka niepełnoletniej osoby, dowiem się, co jej dolega, jednak córka sama postanowiła przyznać się, że cały jej nastrój jest spowodowany złamanym sercem. Z pewnością niejednemu z nas się to przydarzyło i z biegiem czasu zrozumieliśmy, że na tym świat się nie kończy, jednak dla dorastającej nastolatki z burzą hormonów, może to stanowić niemały problem. Psycholog pomógł mojej córce to zrozumieć. Z każdą kolejną wizytą polepszał się jej stan zdrowia, a kiedy zaczęła opuszczać gabinet z uśmiechem na twarzy wiedziałam, że sprawa jest wygrana.

Nie bagatelizujmy takich sytuacji u naszego dziecka tylko i wyłącznie dlatego, że nam wydaje się to małym problemem w porównaniu do problemów życia dorosłego. Dla nastolatków nie ma nic gorszego niż odrzucenie, a poczucie niskiej wartości i beznadziejności, jakie wiąże się ze złamanym sercem może pozostać z naszym dzieckiem przez wiele lat.