Zakup magnesów dla dziecka

Tablica to przyrząd, który idealnie nadaje się do każdego pokoju dziecięcego. Dziś możemy kupić niewielką tablicę w każdym sklepie z zabawkami lub sami stworzyć sobie własną. Wielu rodziców decyduje się na zakup farby tablicowej magnetycznej i stworzenie na ścianie miejsca na rozwój wyobraźni swojego malca. 

Tablica magnetyczna w pokoju dziecięcym

magnesy do tablicOsobiście poosiadam dwie tablice – stojącą kupioną w stacjonarnym sklepie z zabawkami oraz ścienną wykonaną przez mojego męża na fragmencie ściany. Obydwie bardzo inspirują moje dzieci do wykonywania różnych dekoracji. Stworzone przez moje pociechy rysunki oraz inne drobiazgi regularnie przypinam do tablic. Oczywiście robię to za pomocą magnesów. Moje dzieci mają swoje ulubione magnesy do tablic. Krzyś posiada zestaw magnesów drewnianych zawierający cały polski alfabet, zaś Staś plastikowe magnesy przedstawiające wiejskie zwierzątka. Oprócz dwóch wymienionych zestawów posiadamy także klasyczne okrągłe magnesy, których najczęściej używam podczas prowadzenia zajęć w szkolnej bibliotece. Tablica to doskonały przedmiot służący do edukacji, ale także obiekt dekoracyjny. Moja stojąca tablica posiada piękne drewniane liczydło oraz podstawkę na kolorowe kredy i pisaki. Dzieci chętnie rysują po tablicy, ale także układają magnesy. Ostatnio uwielbiają układać magnetyczne puzzle. Budują wspaniałe wieżowce i pojazdy, przyczepiając specjalne magnesy do tablicy. Plusem takiego obrazka jest to, że zawsze można go modyfikować. 

Magnesy to bardzo prosty i tani gadżet, który sprawia dzieciom wiele radości. Na rynku istnieje wiele różnorodnych modeli magnesów dedykowanych dzieciom. Osobiście najbardziej podobają mi się magnesy drewniane w kształcie liter lub zwierząt. Moje dzieci lubią także magnesowe puzzle, które chętnie układają na ścianie pomalowanej farbą tablicową.