obozy językowe

Zalety obozów językowych dla dzieci i młodzieży

Wakacje to czas odpoczynku dla naszych dzieci i młodzieży od codziennych obowiązków w szkole oraz nauki i odrabiania lekcji. Wielu rodziców decyduje się w tym czasie posłać swoje dziecko na kolonie bądź obóz. Jest to doskonała okazja do odpoczynku, ale także do zdobycia wielu nowych umiejętności i nowych doświadczeń.

Dlaczego warto wysłać swoje dziecko na obóz językowy?

obozy językowePopularne są przede wszystkim wszelkie wyjazdy tematyczne, które kręcą się wokół jednego tematu. Do najbardziej cennych według rodziców obozów dla dzieci i młodzieży należą przede wszystkim obozy językowe. Umożliwiają one zdobycie nowych umiejętności posługiwania się danym językiem, a także możliwość poznania kultury obowiązujących w kraju z którego ten język pochodzi. Choć początkowo sama nazwa „obóz językowy” może kojarzyć się dzieciom bardzo nudno i nie sprawiać radości z wyjazdu, warto przekonać swoje dziecko bądź nastolatka jak naprawdę wyglądają takie wyjazdy oraz jak przebiega nauka języka. Na obozie językowym nie ma miejsca na siedzenie w ławce i uciążliwą naukę słówek – nauka języka odbywa się w większości podczas wspólnej zabawy w grupie, wykonywaniu różnych ciekawych zadań (na przykład podczas podchodów), a także podczas zwiedzania ciekawych miejsc. Wszystko to jest bardzo ciekawe i odbywa się w miłej atmosferze, co sprawia, że przyswajanie języka i nowych zwrotów czy fraz odbywa się praktycznie mimowolnie i bez wkładania w to większego wysiłku przez obozowiczów.

Obozy językowe to nie tylko okazja do szlifowania umiejętności posługiwania się językiem bądź nadrobienia braków, ale także możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Wiele przyjaźni powstałych na takich wyjazdach są bardzo cenne dla dzieci i młodzieży, a także pielęgnowane trwają przez długie lata.