Brama przesuwna, czyli nowoczesne rozwiązanie

Bramy przesuwne posiadają szereg zalet, którymi nie mogą wykazać się ich konkurentki – tradycyjne bramy skrzydłowe. Ich użytkowanie pod wieloma względami jest łatwiejsze i bardziej wygodne. Stanowią świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort. Sprawdzają się szczególnie w miejscach, gdzie jest mało przestrzeni. Receptą na pełen sukces są ładne przęsła oraz sprawnie działające rolki.

Kilka słów o działaniu bramy przesuwnej

tanie rolki do bramy przesuwnejJak już powiedziano, bramy przesuwne sprawdzają się doskonale tam, gdzie do dyspozycji jest niewielka przestrzeń. Chodzi o sytuacje, gdy niemożliwe jest pomieszczenie bramy skrzydłowej, ponieważ jej usytuowanie uniemożliwiałoby otwarcie przęseł. Dzieje się tak, gdy brama znajduje się bardzo blisko domu czy drogi. Wówczas jedynym dobrym wyjściem jest zastosowanie bram przesuwnych. Potrzebują one zdecydowanie mniej przestrzeni. Zajmują tylko linię ogrodzenia, na której są umocowane. Montaż takiego rozwiązania wcale nie jest trudny. Wystarczy postarać się o odpowiednie przęsła, słupki, tanie rolki do bramy przesuwnej, prowadnice oraz elementy zespalające. To pozwoli na skonstruowanie urządzenia, o jakim się marzy. Prowadnice przytwierdza się do podłoża, które musi być przed tą czynnością starannie wyrównane. Należy je idealnie wypoziomowane i pozbawić wszelkich wybojów, aby brama mogła działać bez przeszkód.

Powinna bowiem dać się z łatwością przesuwać. Odpowiednie rolki sprawią, że będzie funkcjonować lekko i płynnie. Rolki spełniają także rolę czyszczącą. Nietrudno przewidzieć, że w prowadnice łatwo mogą dostać się liście czy inne zanieczyszczenia. Dzięki specjalnej konstrukcji rolek są one natychmiast usuwane na zewnątrz podczas zwykłego używania bramy. Nie potrzeba do tego ciągłego oczyszczania.