CBCT w województwie mazowieckim

Kiedy musimy iść na badania, wolimy wykonywać oczywiście te, które już znamy i nie bardzo podoba nam się wizja, by przeprowadzano na nas badanie o którym nic nie wiemy. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę, że chodzi tu o nasze dobro, więc warto się przełamać. Aby się nieco uspokoić, dobrze  jest po prostu poczytać o badaniu i zobaczyć na czym polega.

Tomografia stożkowa na Mazowszu

badanie cbct mazowieckieKiedy usłyszymy hasło 'tomografia wolumetryczna’, wiele z nas może zupełnie nie wiedzieć o co chodzi. O zwykłej tomografii komputer ktoś mógł słyszeć, ale o takiej – w życiu. Zwykła tomografia może kojarzyć się nam z dużą dawką promieniowania, ale nie wolno utożsamiać z nią tomografii stożkowej, ponieważ jest ona nową metodą, która używa o wiele mniejszej dawki, także nie musimy się zupełnie o to obawiać. Badanie CBCT mazowieckie jest również bezbolesne i nie trwa długo. A co w ogóle bada taka tomografia? Cóż, stosuje się to badanie w praktykach stomatologicznych, by dokładnie móc zobaczyć stan naszej żuchwy, zębów i tak dalej. Oczywiście nie jest to jedyne miejsce, gdzie stosuje się taką tomografię, a jedno z wielu. Jest to badanie bardzo dokładne, dlatego jeżeli lekarz zaleci nam CBCT, to powinniśmy go posłuchać i je wykonać, bo może ono wykryć źródło któregoś z naszych problemów. Naprawdę nie powinniśmy mieć wątpliwości – w końcu to ani nas nie skrzywdzi, anie nie ma złego wpływu na nasze zdrowie.

Pamiętajmy, że innowacyjne badania wcale nie muszą być złe, a wręcz przeciwnie – świat i medycyna ciągle idą do przodu i robią wszystko, żeby każde badanie było jak najmniej szkodliwe i jak najbardziej komfortowe dla pacjenta. Jeżeli znajdziemy kompetentnego lekarza, to będziemy mieć dodatkową pewność, że nie stanie nam się absolutnie nic złego.