Czy pościel do przedszkola powinna być kolorowa?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jaka jest idea wprowadzania do szkół mundurków. Oczywiście chodzi o jednakowe ubieranie się dzieci i zlikwidowanie problemów z dyskryminacją z powodu stroju, czy panującej  mody. Czy taki problem będzie dotyczył również dzieciaki z przedszkola? Rzadko kiedy można spotkać się z tym, że przedszkolaki noszą narzucone ubrania. Jednak odnośnie jakiego elementu można by odnieść zasadę równości?

Pościel przedszkolna – kolorowa czy nie?

kolorowa pościel do przedszkolaOczywiście kiedy mówimy o przedszkolu ważniejsze od ubioru okażą się zabawki i inne akcesoria. Na pewno każdy z rodziców miał w swoim życiu do czynienia z sytuacją, kiedy to dziecko zazdrości drugiemu fajnego samochodu i w jakiś sposób psuje mu to humor. Można też czasami zaobserwować, że dzieci nie chcą się dzielić swoimi rzeczami z rówieśnikami, co na pewno każdorazowo nas niepokoi. Jeśli chodzi o odpowiedź władz przedszkoli to wystosowano prośbę, że dzieci mogą korzystać jedynie z zabawek udostępnionych przez przedszkole a wszystkie inne akcesoria takie jak kredki czy kolorowanki muszą mieć jednakowe. No dobrze, a co w takim przypadku z leżakowaniem i z kolorowymi pościelami dzieci? Można jak najbardziej zaobserwować, że kolorowa pościel do przedszkola dają dziecku więcej radości z drzemki i faktycznie do niej zachęca. Jak najbardziej kolorowa pościel to nic złego. Jednak w tej kwestii również powinny zostać wprowadzone jakieś regulacje. Można wymusić na rodzicach kupno identycznych rodzajów pościeli. Jednak przedszkola decydują się dzisiaj co raz częściej na samodzielne zakupienie pościeli dla maluszków z funduszy od rodziców. Jak najbardziej jest to dobry pomysł. Nie oznacza to, że pościele mają mieć jednakowy kolor, czy też mają być białe. Zdecydowanie pościel do przedszkola musi być kolorowa, jedyne zastrzeżenie to takie, żeby każda była jednakowa lub łudząco do siebie podobna. Wtedy nie będzie żadnych problemów na tle zróżnicowania. 

Jak najbardziej można zaryzykować stwierdzenie, że kolorowa pościel do przedszkola będzie dobrym wyborem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę preferencje małych dzieci i przewidzieć, że mogą wystąpić pewnego rodzaju problemy. Dlatego właśnie dba się co raz częściej o to, żeby faktycznie zapewnić każdemu dziecku jednakowe pościele i jednakowe akcesoria.