Dom z bali na zamówienie

Od kilku lat należę do grupy rekonstrukcyjnej. Jest to świetna zabawa, ale także sposób, na zapoznanie się z historią. Skupiamy się na okresie początków Państwa Polskiego, więc znaczącą częścią naszej działalności jest uczenie się rzemiosła naszych pierwszych przodków. 

Karczma moich marzeń

domy drewniane z bali zakopaneRazem z kilkoma członkami bractwa wpadliśmy na pomysł, żeby zacząć prowadzić własną karczmę, gdzie będą podawane wykonywane przez nas trunki i potrawy. Wyjątkowo trudnym zadaniem okazało się znalezienie odpowiedniego lokalu. Obejrzeliśmy wiele nieruchomości, jednak wszystkie były zbudowane w nowoczesnym stylu. Na szczęście jeden z naszych przyjaciół podpowiedział nam, że możemy zamówić gotowy dom z bali. Dał mi kontakt do firmy która buduje domy drewniane z bali zakopane to ich siedziba, ale dostarczają gotowe budynki na teren całego kraju, a nawet za granicę! Na stronie internetowej wykonawcy zapoznaliśmy się z gotowymi projektami. Zrobiły na nas duże wrażenie, właśnie czegoś takiego potrzebowaliśmy. Skontaktowałem się z wykonawcą i zamówiłem projekt budynku usługowego z zapleczem gastronomicznym. Do wyboru były trzy opcje: budynek w stanie surowym, budynek częściowo wykończony, oraz pod klucz. Zdecydowaliśmy się na ostatnią opcję. Wymagało to nieco większych nakładów finansowych, jednak efekt końcowy był tego warty. Budowa zajęła tylko kilka miesięcy. Gotowy budynek prezentował się naprawdę wspaniale, dzięki ścianom z drewna, pachniało w nim lasem. Nasza karczma ma wyjątkowy klimat, jakiego nie znajdzie się w innym miejscu.

Potwierdzili to nasi pierwsi klienci, czyli para młoda, która planowała wziąć ślub w obrządku starosłowiańskim. Wybrali naszą karczmę właśnie ze względu na budynek, wykonany w całości z drewna. Powiedzieli nam, że pozwoli im to czuć bliskość natury, w czasie wesela.