Jak śpią niemowlęta?

Większość rodziców już na etapie kompletowania wyprawki, kupuje dla dziecka pościel lub kocyki, którymi można malucha przykrywać. Jest to dobre rozwiązanie, jednakże są lepsze. Na pewno warto rozważyć opcję kupienia śpiworka.

Czy śpiworki są bezpieczne dla niemowląt?

letni śpiworek do spania dla niemowlątMałe dzieci nie potrafią się samodzielnie przewrócić na drugi bok, przykryć czy poprawić poduszkę. W ich przypadku mają miejsce jedynie niekontrolowane odruchy, w wyniku których maluch może niechcąco naciągnąć sobie na twarz kołdrę czy kocyk. To bardzo niebezpieczne, ponieważ może ograniczyć maluchowi dostęp do powietrza. Letni śpiworek do spania dla niemowląt jest świetnym rozwiązaniem tego problemu. Jest on w kształcie łezki nieco większej od samego dziecka, która na wysokości ramion i paszek jest dopasowana do ciała. Natomiast im bliżej stóp, tym robi się szersza. Śpiworek jest zapinany na specjalny zamek błyskawiczny w wersji odwróconej, czyli, że można go rozpinać z obu stron. Dziecko wkłada się do niego jak do pajacyka, z tą różnicą, że nóżki pozostają swobodne. Z pewnością tego typu śpiworki do spania są całkowicie bezpieczne, ponieważ całkowicie eliminują ryzyko zakrycia twarzy, zabezpieczają malucha przed przegrzaniem, mają ochraniacz podbródka, czy brak drażniących metek wewnątrz produktu. Mogą one być wykonane z warstwowej bawełny lub bambusa, które zapewniają odstęp powietrza i chłoną nadmiar wody. Śpiworki można prać w pralce w wysokich temperaturach i pracować w celu pozbycia się ewentualnych bakterii oraz roztoczy.

Letnie śpiworki są bardzo cienkie i lekkie więc nie zakłócają snu dziecka. Są dostępne w kilku rozmiarach dostosowanych do noworodków i niemowląt, dzięki czemu każdy  maluch będzie mógł z nich korzystać w pierwszych miesiącach życia.