Praktyczne szklane butelki

Żyjemy w czasach, kiedy zanieczyszczenie planety jest bardzo duże. Rządy systematycznie podejmują różne działania, mające na celu minimalizowanie lub nawet całkowite wycofanie z obrotu plastikowych opakowań i zastąpienia ich szklanymi.

Do czego przyda się szklana butelka?

butelki szklane cenaIdąc do sklepu spożywczego, na pewno zauważymy na półkach wody i napoje w plastikowych butelkach, które stanowią prawie osiemdziesiąt procent wszystkich opakowań. Jednakże coraz częściej możemy znaleźć szklane pojemniki, które są równie praktyczne i przydatne. Szklane butelki są też wykorzystywane przez wielu z nas w domu, szczególnie jeżeli robimy domowe przetwory. Tego typu butelka będzie idealna na przechowywanie domowych soków owocowych, nalewek czy barszczy. Jeżeli interesują nas butelki szklane cena ich nie jest wysoka, szczególnie jeżeli kupimy je w dużych ilościach. W ofercie producentów dostępne są butelki przeróżnych kształtach i pojemnościach. Jednak to co najważniejsze, to są wykonane z bardzo wytrzymałego szkła borowo – krzemowego, które jest odporne na uszkodzenia. Ponadto jest wolne od szkodliwych substancji, chociażby takich, jakie można spotkać w plastikowych butelkach. Mogą one być zamykane na korek, specjalny kapsel czy na klasyczną zakrętkę z gwintem. Na rynku znajdziemy nawet szklane butelki i bidony dla rowerzystów lub butelki ze smoczkami dla niemowlaków. Są one przede wszystkim bezpieczne i wbrew pozorom lekkie więc sprawdzą się w wielu zastosowaniach. Cena za sztukę, w zależności od modelu może wynosić od 10 do nawet 150 zł.

Szklane pojemniki są obecnie pożądane na rynku, gdyż są ekologiczne i podlegają całkowitemu recyklingowi. Coraz częściej sięgają po nie producenci soków, wód do picia czy przetworów owocowo – warzywnych, bo są tanie i praktyczne.