Jaki rower trekkingowy wybrać?

 

Rowery trekkingowe to sprzęt nad wyborem, którego trzeba się mocno zastanowić. Kupić u polskiego, czy zagranicznego producenta? Kupić taniej, czy może dopłacić i dostać więcej? Pytań jest mnóstwo, a nasz sugestia jest zawsze taka, żeby szukać polskich odpowiedników, zagranicznych modeli.

Trekkingowy rower od Rometu

romet wagant 4Firmy Romet, chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. To polskie przedsiębiorstwo, zajmujące się szeroko pojętą motoryzacją, a także produkcją i projektowaniem rowerów. Rowery Rometa należą już do kultowych, gdyż jeździły na nich nasze babcie, nasi ojcowie, no a tera czas przyszedł na nas i najmłodsze pokolenie. Jednak wróćmy do rowerów trekkingowych, a konkretnie do roweru Romet Wagant 4, który jest przedstawicielem tego segmentu jednośladów. Ten model Rometa odznacza się bardzo solidnie wykonaną, metodą hydroformingu, ramą. Hamulce to klasyczne V – Brake, które gwarantują niezawodność i odpowiednią siłę hamowania. Atutem posiadania hamulców szczękowych jest niski koszt eksploatacji oraz serwisowania, gdyż możemy to bez trudu zrobić na własną rękę. Wagant 4, w standardzie posiada błotnik, bagażnik osłonę na łańcuch oraz kompletne oświetlenie. To bardzo dużo jak na podstawowe wyposażenie, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Romet Wagant kosztuje niecałe dwa tysiące złotych. Warto dodać, że rower radzi sobie świetnie w każdym terenie z uwagi na zainstalowany osprzęt. Mamy tu na myśli przerzutkę, która jest zainstalowana w tylnym, a także przednim kole.

Waganty to rowery dla osób, które cenią sobie trekking, ale również dla tych, którzy na co dzień wybierają rekreacyjne trasy wokół swoich miast. Romet jest rzetelną i solidną firmą, która dba o komfort swoich klientów, a ten rower jest tego optymalnym uzasadnieniem.