Na co zwracać uwagę przy zakupie fotelika?

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie niezależnie od tego w jakiej sytuacji się znajduje. My, dorośli sami możemy o to zadbać, jednak małe dzieci, szczególnie te, które nie potrafią jeszcze mówić, same sobie nie poradzą i zdane są na swoich rodziców lub opiekunów. W przypadku małych dzieci, ważne jest szczególnie bezpieczeństwo na drodze.

Wybieramy fotelik dla dziecka, ale jaki?

fotelik recaro 9-36 kgZałożenie rodziny to bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ od tej pory troszczysz się nie tylko siebie, ale również o swoją żonę czy dziewczynę, chłopaka czy męża jak i o swoje dziecko lub dzieci. Chcemy, aby nasi najbliżsi czuli się bezpiecznie, dlatego robimy wszystko żeby tak było. W domu montujemy alarmy, kamery czy inne urządzenia chroniące mieszkańców przed włamywaczem. Jednak równie ważne jest bezpieczeństwo na drodze, dlatego warto o nie zadbać i kupić odpowiedni fotelik samochodowy, który będzie przystosowany do potrzeb naszego dziecka. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze? Otóż na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli fotelików, które mają różne funkcje i właśnie to sprawia, że rodzicom jest tak trudno podjąć właściwą decyzję. Dlatego właśnie warto postępować według kilku zasad. Po pierwsze wybrać fotelik, który dopasowany jest do wagi naszego dziecka, na przykład jeśli nasze dziecko waży 20 kg powinien być to fotelik recaro 9-36 kg. Jest to fotelik, który będzie spełniał wymagania w przypadku naszego dziecka. Ważne jest również dopasowanie fotelika do modelu naszego auta, ponieważ nie wszystkie foteliki będą do niego pasowały. W specjalistycznych sklepach możemy liczyć na pomoc eksperta, który pomoże nam sprawdzić czy dany model fotelika idealnie pasuje do naszego auta.

Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania, ponieważ mamy wtedy pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne i nawet w razie wypadku czy też kolizji nie dozna większych obrażeń. Przecież żadna matka nie chciałaby jechać samochodem myśląc przez cały czas o tym, czy jej dziecko jest bezpieczne.