Wilgotność oraz jej pomiar w fabryce

W miejscach przemysłowych, gdzie produkuje się towary korzystając z maszyn warto jest dbać o powietrze. Należy zwracać uwagę na wilgotność, która jest wokoło, żeby ochronić wszystkie maszyny od rdzy i korozji. Dzięki temu nie będzie dochodzić do usterek, a ustalona norma produkcyjna będzie utrzymywała się na tym samym poziomie. Należy wykonać badania dotyczące poziomu wilgotność w powietrzu.

Jak wykonuje się pomiar wilgotności?

pomiary wilgotnościDo mierzenia poziomu wilgotności w powietrzu służy higrometr. Badanie higrometrem jest to pomiar wilgotności, który daje wynik w gramach na metr sześcienny powietrza. Dzięki niemu możliwe jest wskazanie poziomu wilgotności powietrza w procentach. W zakładach produkcyjnych często poziom wilgotności jest wysoki, a co za tym idzie praca jest nieco utrudniona. Po zrobieniu fachowego pomiaru kierownictwo otrzyma informację, w której części fabryki wilgotność jest największa. Czasami powodem jest wilgoć w ścianach. Skupisko wilgoci należy wyeliminować. Można to zrobić samodzielnie lub wynająć specjalistyczną firmę, która pozbędzie się nadmiaru wody. Kiedy najbardziej czuć wilgoć? Okazuje się, że jest ona najbardziej odczuwalna w lecie, kiedy temperatury przewyższają trzydzieści stopni Celsjusza. Wtedy koniecznie wykonujmy pomiary wilgotności. Dla komfortu pracowników oraz dobrego stanu maszyn obiekt należy dobrze wentylować. W budynku, w którym zapewnimy stały obie świeżego powietrza poziom wilgoci spadnie.

Wilgotność ma duże znaczenie. Jej poziom nie powinien przekraczać trzydziestu procent na metr sześcienny powietrza. Z pewnością zauważysz, że oddychanie powietrzem, w którym wilgoć się nie utrzymuje w tak dużym stopniu jest dużo łatwiejsze. Maszyny będą pracować wydajniej, a komfort pracowników wzrośnie. Zwłaszcza na jesień, czyli porę deszczową warto zadbać o prawidłowy pomiar powietrza.