Kto decyduje się na outsourcing?

Coraz więcej przedsiębiorców przyznaje, że często korzystają z usług outsourcingowych. Jeśli są zadowoleni – bardzo chętnie odpuszczają rozwiązania, które wykorzystywane były do tej pory i w całości skupiają się na zleceniach przekazywanych firmom zewnętrznym. Jedną z dziedzin usług outsourcingowych jest wypożyczanie pracowników w obrębie firm, które podpisały specjalną umowę.

Czy faktycznie outsourcing pozwala na obniżenie kosztów?

outsourcing pracowniczy dla firmFirmy w Polsce uważają outsourcing za narzędzie, który służy tylko i wyłącznie do obniżania kosztów związanych ze zleconymi procesami i projektami. Rzadko kiedy dostrzegają inne zalety wynikające z outsourcingu. Outsourcing pracowniczy dla firm pozwala na transfer ryzyka, polepszenie jakości świadczonych usług, czy też uporządkowanie pracy nad większymi projektami, a nawet – w konsekwencji – na uproszczenie działań wewnątrz firmy. Przez ostatnie kilka lat rynek zlecania usług na zewnątrz znacząco się rozwinął, to nadal polscy przedsiębiorcy wydają się nieufni jeśli chodzi o tego typu innowacyjne rozwiązania. Liczne firmy rodzinne działające na terenie kraju cenią sobie prywatność i działania tylko i wyłącznie z ludźmi zaufanymi, czy nawet spokrewnionymi i nie wyobrażają sobie zaufać firmom zewnętrznym i wykorzystać outsourcing pracowniczy dla firm. Jak wynika z badań – wśród prawie 3000 badanych firm jedynie 8 procent średnich i dużych przedsiębiorstw miało okazję w czasach swojej działalności na skorzystanie z usług firm outsourcingowych.

Bardziej popularnym modelem zlecania usług od outsourcingu pracowniczego jest w naszym kraju outsourcing kadrowo-płacowy pozwalający na całościowe zlecenie profesjonalnym firmom obsługi księgowej, czy nawet zatrudnianie nowych, wykwalifikowanych pracowników do naszej firmy.