medycyna pracy

Łódzka medycyna pracy uboga w specjalistów

Od dawien dawna zawód lekarza kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z kimś bardzo poważanym. Związane jest to niewątpliwie z tym, iż wiele lat trzeba poświęcić na naukę tak ciężkiego zawodu.

Najbardziej brakuje ginekologów i kardiologów

medycyna pracyJednak nie każdy nadaje się do tego by zostać lekarzem i pracować na co dzień z pacjentami. Niektórzy może po prostu powinni albo uczyć albo pracować w jakiś instytutach badawczych przynosząc pożytek w inny sposób. W mieście takim jakim jest Łódź jest stanowczo za mało lekarzy. Brakuje lekarzy o specjalizacji ginekolog, ale również innych. Lekarz endokrynolog jest też bardzo rzadką specjalnością. A kardiolog w Łodzi przyjmuje tylko w kilku punktach. Nie mówię już o okresie oczekiwania na taką wizytę. Natomiast medycyna pracy w Łodzi rozwija się bardzo dobrze. Świadczą o tym coraz to nowsze placówki, które powstają na osiedlach jak grzyby po deszczu. Co decyduje o tym ilu lekarzy jest w danej specjalizacji. I że jednych jest wielu innych natomiast deficyt. Na przykład ginekolog na kasę chorych to już niedługo będzie relikt. Wiele kobiet, które mogą sobie oczywiście na to pozwolić chodzi w ciąży do ginekologów prywatnie. Co prawda płacą za wizytę. Jednak mają często przeprowadzane badania płodu. Także jakość wykonywanych zdjęć USG jest różna. Chcąc mieć pamiątkę z okresu kiedy się jest w ciąży warto zainwestować w płatne ale za to wyraźne badania pokazujące nawet buzię maluszka. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży wcale się nie dziwie, że większość woli chodzić do lekarzy prywatnie. Gdyż chodzi przecież o zdrowie i życie ich dzieci a to jest chyba bezcenne. Dobry lekarz, który dodatkowo dysponuje wysokiej jakości sprzętem jest w stanie przecież wyłapać nawet najmniejsze wady płodu. A przy tak rozwiniętej medycynie jaką mamy dzisiaj można w wielu przypadkach zaradzić jakoś dalszemu rozwojowi wady. Takich przypadków było wiele.

Przecież słyszymy o tym w telewizji jak to udało się zoperować jeszcze w brzuchu mamy jakąś wadę serca dziecka czy układu pokarmowego. Często gdyby taki zabieg się nie odbył dziecko po prostu nie przeżyło by porodu.

Polecamy: http://www.przychodniamalinowa.pl